Znajdź nas na:
Kalendarz

Marysia ma Rysia – spektakl online

Miejsce:
ONLINE
Adres:
,
Czas trwania wydarzenia:
Piątek, 15-01-2021,
Niedziela, 17-01-2021,
Koszt wstępu:
15 zł
🎥

Zapraszamy na pokazy online spektaklu „Marysia ma Rysia”. W styczniowy weekend zaprezentujemy Wam nową realizację, gwarantując tym samym znakomity obraz i dźwięk.
⭐ 15.01.2021, piątek, godz. 12-18:00
⭐ 16.01.2021, sobota, godz. 12-18:00
⭐ 17.01.2021, niedziela, godz. 12-18:00
👉 Zakupiony bilet uprawnia do obejrzenia spektaklu w wybrany dzień od godz. 12 do 18:00. Mamy nadzieję, że dzięki temu ułatwimy Wam wspólne, rodzinne oglądanie.
👉 Dedykowany link do spektaklu otrzymacie drogą mailową w momencie zakupu biletu. Pamiętajcie, że będzie on aktywny tylko w wybranym przez Was terminie.
❗UWAGA: jeżeli nie możesz znaleźć maila z linkiem w skrzynce odbiorczej, sprawdź również spam.
❗UWAGA: sprzedaż biletów na dany dzień jest wyłączana automatycznie dwie godziny przed zakończeniem dostępności materiału wideo, tj. o godzinie 18:00.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Każdy ma jakieś oczekiwania względem życia. Może nie każdy, ale… prawie każdy. Bo, od życia powinno się oczekiwać – a jakże! Przecież, jedynie marzenia wymarzone mają szansę się spełnić, prawda?
Marzenia ma również Marysia, tytułowa bohaterka muzycznego przedstawienia dla całych rodzin (a szczególnie dla dzieci w wieku 3+). Zapragnęła wyjątkowo mocno, aby w dniu swoich urodzin dostać od kochanych rodziców rybkę. Taką w akwarium. Ale, nie byle jaką – złotą rybkę. Czasami jednak trudno spełnić marzenia. Rodzice zamiast upragnionej rybki podarowali Marysi… glonojada.
Glonojad, o szlachetnym imieniu Ryszard, jest równie rozczarowany faktem, że został Marysi sprezentowany, jak ona tym, że otrzymała go w prezencie. Nawet to, że Rysio potrafi w niewytłumaczalny sposób teleportować Marysię w podwodną, kolorową toń swojego akwarium tego nie zmienia.
Czy Marysia spełni wreszcie swoje marzenie i zostanie właścicielką rybki, ale złotej? Czy Rysiowi uda się wrócić do sklepu akwarystycznego? Czy rezolutna, choć uparta dziewczynka i sprytna, choć uszczypliwa rybka pomogą sobie nawzajem? Czy wreszcie zrozumieją, że to czego pragną nie jest tym, czego potrzebują?
„Marysia ma Rysia” to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.
Podczas przedstawienia można usłyszeć śpiewane na żywo, oryginalne piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu, jak również popularne przeboje dla najmłodszych. Te ostatnie to znane wszystkim (a na pewno, prawie wszystkim) przedszkolakom, choć wykonane w nowych aranżacjach, szlagiery, jak ponadczasowy „Jestem sobie przedszkolaczek”, nieśmiertelny „Stary niedźwiedź mocno śpi”, czy chwytający w żelazny uścisk i ściskający bezlitośnie serce „Jesteśmy jagódki”.
🏆 Nagroda Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dla Agnieszki Płoszajskiej za reżyserię spektaklu „Marysia ma Rysia”. 🏆
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Preferencje wiekowe: 3 do 99
REALIZATORZY
Autor: Emil Płoszajski
Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Muzyka: Ignacy Wiśniewski
Kostiumy i scenografia: Aleksandra Harasimowicz
Ruch sceniczny (konsultacje): Michał Cyran
OBSADA
Marysia: Julia Ostaszewska
Glonojad: Bartłomiej Sudak / Łukasz Walczak
Mama Marysi, Ślimak Robert, Rozgwiazda Patrycja, Jagódka: Justyna Kacprzycka
Złota Rybka, Niedźwiedź Zachary, Jagódka: Mateusz Deskiewicz
PREMIERA 27.04.2019