Znajdź nas na:
Kalendarz

Metropolia dla dzieci / spektakl lalkowy pt.”Dziadek”

Miejsce:
Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim
Adres:
Chopina 34, Pruszcz Gdański
Czas trwania wydarzenia:
29-12-2022 godz. 17:00-
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Spektakl lalkowy pt.”Dziadek”, dla dzieci i dorosłych w wykonaniu The MarionBrand Theatre

Theatre Marionbrand jest profesjonalnym małym teatrem lalkowym z Ukrainy (obecnie z siedzibą w Polsce). Występowaliśmy na wielu różnych festiwalach współczesnej sztuki lalkowej w Polsce, Hiszpanii, Francji, Islandii, Portugalii, Tunezji i na Węgrzech.
Teatr MarionBrand to młody i nowoczesny teatr lalek i animacji, który powstał w 2018 roku jako autorski projekt jego głównego założyciela, Stanisława Voitsekhovskiego.
Stanislav jest absolwentem szkoły teatralnej z wieloletnim stażem pracy aktora lalkarza w teatrach państwowych. Stanislav jest również twórcą profesjonalnych lalek teatralnych, które można podziwiać w jego spektaklach.
Głównym celem teatru Marionbrand jest łączenie różnych technik teatralnych i odkrywanie różnych lub nowych form wyrazu w teatrze. Historie prezentowane przez teatr są wyjątkowe między innymi dlatego, że powstają od podstaw wraz ze stworzonymi dla nich lalkami. Filozofia Teatru Marionbrand to ostrożne podejście do publiczności. Podchodząc do kwestii tolerancji, odmienności, podobieństwa, gościnności, preferencji, stosunku do otoczenia, jako artyści staramy się zwracać uwagę na ważne i pilne pytania za pomocą różnych rozwiązań scenicznych z wykorzystaniem lalek i przedmiotów.
Bohaterowie naszych opowieści są z natury ciekawi, przeżywają chwilę bez planu na kolejną sekundę swojego istnienia, po drodze spotykają niezwykłych gości, czasem z innego kontynentu, galaktyki lub równoległej rzeczywistości. W sensie globalnym wszyscy jesteśmy gośćmi i jest w tym coś tajemniczego i pięknego. Teatr MarionBrand przesycony jest poczuciem miłości i tolerancji, starając się nadążyć za współczesnym światem i zwracając uwagę na wyzwania stojące przed ludźmi czy robakami, jak w spektaklu „Uk2” i nie tylko.
Wstęp wolny
Cookie Consent with Real Cookie Banner