Znajdź nas na:
Kalendarz

Miejskie Zioła | spacery zielarskie

Miejsce:
wejście do Doliny Ewy
Adres:
ul. Kościerska 12, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
02-04-2023 godz. 10:00-12:00
Koszt wstępu:
Obowiązują zapisy!
Kolejny sezon zielarski w Gdańsku! 🌿
Jakie zioła można zbierać w mieście, jakie są ich właściwości, gdzie ich szukać? Podczas trzeciego sezonu spacerów zielarskich z Michałem Konkelem odwiedzimy różne miejsca, w których pod okiem specjalisty, nauczymy się zbierać spod naszych nóg, to co niepozorne, a cenne i warte wykorzystania w kuchni czy ziołolecznictwie. Tą wiedzę będzie można poszerzyć na warsztatach zielarskich z Kasią Banaś z sianko.org. Zapraszamy na bezpłatne, miejskie spotkania z ziołami!
ᴍɪᴄʜᴀᴌ ᴋᴏɴᴋᴇʟ prowadzący slowianskizelnik.pl zabierze chętne osoby raz w miesiącu na wędrówkę gdańskimi lasami i łąkami, w których odkryjemy bogactwo miejskich ziół. Warto już zanotować daty spotkań w kalendarzu.
𝟭𝟵 𝗹𝘂𝘁𝗲𝗴𝗼 (niedziela), godz. 10.00, miejsce zbiórki: PKM Jasień.
𝟭𝟵 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 (niedziela), godz. 10.00, miejsce zbiórki: Park Nostalgiczny (spotykamy się na tyłach parafii prawosławnej św. Mikołaja)
𝟮 𝗸𝘄𝗶𝗲𝘁𝗻𝗶𝗮 (niedziela), godz. 10.00, miejsce zbiórki: wejście do Doliny Ewy, ul. Kościerska 12.
𝟮𝟭 𝗺𝗮𝗷𝗮 (niedziela), godz. 10.00, miejsce zbiórki: zostanie podane później.
Uzupełnieniem spacerów są stacjonarne warsztaty z Kasią Banaś z sianko.org, podczas których samodzielnie będzie można przygotować mieszanki naparów wspierające naturalne procesy w naszym ciele. W marcu uczestnicy i uczestniczki stworzą mieszankę wspierającą oczyszczanie i metabolizm organizmu po zimie, w kwietniu przyrządzą prawdziwą witaminową bombę – do jedzenia i wykorzystania jako maseczka do twarzy.
Udział w spacerach i warsztatach jest bezpłatny. Zapisy obowiązują tylko na warsztaty.
Warsztaty zielarskie z Kasią Banaś z sianko.org, 𝟱 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮, godz. 10.00 – 13.00
Ziołowe wsparcie na przednówku, zapisy ➡ https://ikm.gda.pl/zapisy/.
Cookie Consent with Real Cookie Banner