Znajdź nas na:
Kalendarz

Mistrzostwa Europy w Short Tracku

Miejsce:
Hala Olivia
Adres:
Grunwaldzka 470, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
Piątek, 13-01-2023, 10:00
Niedziela, 15-01-2023, 17:00
Koszt wstępu:
35-80 zł

To będzie najciekawsze styczniowe wydarzenie sportowe w Polsce! Najlepsi europejscy specjaliści w short tracku przyjadą do Gdańska, by rywalizować w mistrzostwach Europy. Wśród nich będzie m.in. polska gwiazda, była mistrzyni Europy i medalistka światowych imprez Natalia Maliszewska, ale także inni znakomici polscy zawodnicy, którzy ostatnio fenomenalnie spisali się w zawodach Pucharu Świata w Ałmatach. Biało-czerwoni rywalizować będą z najlepszymi europejskimi zawodnikami, w tym legendami tego sportu, jak choćby Holenderka Suzanne Schulting.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 13-15 stycznia. Impreza odbędzie się w słynnej gdańskiej hali Olivia. Co ciekawe, również poprzednia edycja – w 2021 roku – odbyła się w tym samym miejscu. Rok później zawodnicy z short tracku mieli rywalizować o medale mistrzostw Europy w Dreźnie, ale impreza z powodu ograniczeń covidowych została odwołana. Dzięki temu Natalia Maliszewska będzie mogła bronić srebrnego medalu wywalczonego w Gdańsku również przed polską publicznością.

To kolejna duża impreza łyżwiarstwa szybkiego i short tracku w Polsce. – Od kilku lat ściągamy do Polski największe europejskie i światowe imprezy łyżwiarskie. Chcemy promować nasz ukochany sport i zachęcać Polaków zarówno do kibicowania polskim zawodnikom, jak i do uprawiania łyżwiarstwa. Dlatego przygotowaliśmy cały szereg konkursów i promocji na bilety aby, dać polskim kibicom możliwość poznania tego niezwykle emocjonującego sportu, jakim jest short track – mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch. Organizację Mistrzostw Europy w short tracku wsparły sponsor główny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Gdańsk oraz województwo Pomorskie.

Przyjazd do Polski potwierdziło już dwadzieścia pięć europejskich federacji, w tym oczywiście najmocniejsze jak Holandia czy Włochy. Polscy kibice będą mogli zobaczyć na żywo tak znane międzynarodowe nazwiska jak Suzanne SCHULTING i Xandra VELZEBOER (Holandia), Hanne DESMET (Belgia), Anna SEIDEL (Niemcy), Pietro SIGHEL (Włochy) czy Roberts KRUZBERGS (Łotwa).

Nie zabraknie też lokalnych bohaterów, którzy reprezentują gdański Stoczniowiec jak Kamila Stormowska i Nikola Mazur czy Diane Sellier (złoty medalista Pucharu Świata w Almatach).
Maliszewska, bez wątpienia liderka polskiej kadry i jedna z najbardziej znanych polskich sportsmenek uprawiających sporty zimowe nie ukrywa, że uwielbia startować w dużych imprezach rozgrywanych w Polsce. I zapowiada, że zrobi wszystko, by znów stanąć na podium.

Starty przed własnymi kibicami to ogromne przeżycie dla każdego sportowca, także dla mnie. Mam nadzieję, że na trybunach będziemy mogli zobaczyć wielu Polaków, którzy pomogą nam w spełnianiu swoich sportowych marzeń – mówi Natalia Maliszewska.

Szefowie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego liczą, że polscy kibice chętnie przyjdą, by dopingować Maliszewską i pozostałych polskich reprezentantów i szykują całą masę atrakcji, m.in. niezwykle efektowny pokaz świateł i laserów w trakcie sobotniego otwarcia mistrzostw. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła w portalu eBilet.pl. Kibice mogą korzystać z szeregu promocji, m.in. bezpłatnego biletu na piątkowe eliminacje przy zakupu wejściówki na zmagania w sobotę lub niedzielę, czy atrakcyjnych zniżek przy zakupie dwóch lub więcej biletów.

Mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się w dniach 13-15 stycznia. Transmisję ze zmagań na lodowej tafli w hali Olivia przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Cookie Consent with Real Cookie Banner