Znajdź nas na:
Kalendarz

Muszla nadaje rytm – letnie koncerty

Miejsce:
Muszla Gdynia
Adres:
Plac Grunwaldzki 1, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
Piątek, 26-06-2020, 18:00
Piątek, 18-09-2020, 22:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

☀️ Nie wyobrażamy sobie lata w Gdyni bez muzyki, a szczególnie Muszli, która powstała po to, by artyści wypełniali ją pięknymi dźwiękami i uprzyjemniali czas mieszkańcom oraz gościom w naszym mieście.

🎵 W tym roku razem z miastem Gdynia zapraszamy na cykl koncertów na świeżym powietrzu przez całe lato i jeszcze trochę. Zagrają dla Was muzycy związani z Gdynią, ci bardziej znani oraz artyści na początku swojej kariery. Chcemy podzielić się z Wami naszą pasją do różnorodnej muzyki. Każdego tygodnia usłyszycie coś nowego.

🎸 Co piątek, o godz. 18:00 muzycznym sercem miasta będzie Plac Grunwaldzki, a dzięki swoim rozmiarom każdy w bezpiecznych warunkach znajdzie na nim miejsce dla siebie. Czekać na Was będą jak zawsze #muszlove leżaczki.

🎤 Inauguracyjny, podwójny koncert już 26 czerwca, na którym wystąpi zespół Kiev Office oraz Loveina !
(Aktualizowana lista koncertów poniżej).

🌞Lato znów zaczyna się w Gdyni!🌞
________________________________________

📣 Kiev Office – Kiev Office to gdyńska formacja wykonująca mariaż post-punku, psychodelii i indie folku, nawiązujący do tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej.

Grupa, muzycznie i tekstowo, eksploruje różne mitologie regionów Polski; na styku współczesności, przyszłości oraz tego, co stanowi o ich korzeniach. Ma za sobą ponad 200 koncertów w kraju i zagranicą – między innymi: Open’er, Jarocin Festival, występy na trasach z Nomeansno, Schizmą, liczne koncerty zagraniczne.

Siódmy album tria pt. „Nordowi Mól”, poświęcony jest opowieściom związanymi z rybackimi tradycjami Pomorza. Opowieści o zatopionych miastach, trudzie życia w zapomnianych regionach północnej Polski łączą się tu z aktualną wizją różnych rodzajów indoktrynacji i wątpliwości związanych z wyborami życiowymi. Hasło ‘obyś żył w ciekawych czasach’, przewijające się przez melodyjne, hałaśliwe utwory, skłania do niepokoju, refleksji i zatracenia się w nieokiełznanym tańcu.
Michał Miegoń – Wokal, Gitara, Bass, Marcin Lewandowski – Wokal, Gitara, Bass, Krzysztof Wroński – Perkusja

https://www.youtube.com/watch?v=0yfHPdrRGsY

📣 Loveina – Zespół Agaty Leśniewskiej, absolwentki wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, która w 2018 roku zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. Połączyła ich wspólna pasja, która zapoczątkowała wspólną podróż. W swoim projekcie łączą nabytą przez lata wiedzę z nowymi rozwiązaniami. W ich utworach usłyszymy połączenie harmonii jazzowej z wyrazistymi solówkami gitary, czy pianina. To myzyka, która otwiera się na awangardę, pielęgnując przy tym zakorzenione jazzowe brzmienia.

W 2019 roku nagrali swoje pierwsze demo oraz teledysk do utworu, który jest już w sieci. W 2020 roku zostali laureatami konkursu “Młoda Metropolia – Odkrycie roku” oraz zostali docenieni przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał na ich projekt stypendium artystyczne. Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na płytę i teledyskami do nowych utworów.

https://www.youtube.com/watch?v=0bD2LRfU_9c
___________________________

➡️ Informacje:
– Wszystkie koncerty są bezpłatne.
– Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc przy stolikach.
– Leżaki dostępne bez rezerwacji.
– W przypadku złej pogody impreza przeniesie się do restauracji.
– W związku z zagrożeniem COVID-19, wydarzenia organizowane są z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

➡️ Lista koncertów:
26 czerwca – zespół KIEV OFFICE / LOVEINA
3 lipca – TOBIASZ STANISZEWSKI – solo piano vocal
10 lipca – zespół MARTA SZEFKE GROOVE BAND
17 lipca – zespół LEŚNE ZWIERZĘTA
24 lipca – zespół COLUMBUS DUO
31 lipca – KRYSTYNA GEDZIK duet
7 sierpnia – szczegóły wkrótce
14 sierpnia – szczegóły wkrótce
21 sierpnia – szczegóły wkrótce
28 sierpnia – szczegóły wkrótce
04 września – szczegóły wkrótce
11 września – szczegóły wkrótce
18 września – szczegóły wkrótce