Znajdź nas na:
Kalendarz

My się zimy nie boimy! Ferie z gdyńskimi muzeami

Miejsce:
ONLINE
Adres:
,
Czas trwania wydarzenia:
Poniedziałek, 04-01-2021,
Niedziela, 17-01-2021,
Koszt wstępu:
My się zimy nie boimy! Połączone siły Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na ferie zimowe, jakich jeszcze nie było! ❄
𝙋𝙞𝙚𝙧𝙬𝙨𝙯𝙮 𝙩𝙮𝙙𝙯𝙞𝙚𝙣́ 𝙛𝙚𝙧𝙞𝙞
🗺 Muzeum Emigracji w Gdyni przygotowało propozycje dwóch tras wiodących przez centrum Gdyni i jego okolice. Pozwolą one młodszym i trochę starszym przejść się śladami emigrantów, którzy przyjeżdżali do Gdyni, aby stąd na pokładzie wspaniałych transatlantyków wypłynąć w wielki świat. Wydrukujcie je lub pobierzcie na swój telefon, a potem wyruszcie na spacer uliczkami naszego miasta! Do tras spacerów zostały dołączone zadania, dzięki którym odkryjecie ciekawostki związane emigracją, kulturą oraz historią Gdyni! Na wspólną wędrówkę zabierzcie ze sobą rodzinę lub przyjaciół!
🗺 Mapy będą dostępne na naszej stronie www od pierwszego dnia ferii – 4 stycznia.
📻 Jak projektować odbiorniki radiowe? Co to jest alfabet Morse’a? Jak wygląda dźwięk? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukamy (i znajdziemy!) podczas warsztatów Legenda RADMORU, które w formie online odbędą się w Muzeum Miasta Gdyni. Dodatkowo Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni przygotował niezwykłe mapy dla młodszych i starszych poświęcone starym, gdyńskim szlakom kolejowym – tym znanym i tym od dawna zapomnianym, ukrytym w gąszczu drzew i chaszczy. Uzupełnione o ciekawy komentarz historyczny mapy od stycznia do pobrania ze strony Muzeum!
𝘿𝙧𝙪𝙜𝙞 𝙩𝙮𝙙𝙯𝙞𝙚𝙣́ 𝙛𝙚𝙧𝙞𝙞
🏃‍♀ Od 11 do 14 stycznia Kolej na Wyzwanie, czyli maraton dworcowy. Wspólnie spędźmy czas, odkrywając Dworzec Morski i Dworzec Gdynia Główna.
Odnajdźcie ślady stóp Witolda Gombrowicza, wdrapcie się na pomnik, policzcie schody na peron i sprawdźcie, który z królów Polski ma własną linię kolejową. Posłuchajcie dźwięków dworca, podziwiając dekoracje na suficie restauracji i poczujcie wiatr we włosach, oczekując na odpływający prom. Nie dajcie się zimowej nudzie i razem z rodziną przyjrzyjcie się gdyńskim dworcom. W obu dworcach dostępna będzie mapa z zadaniami – wyczynami. Na bacznych obserwatorów czekają nagrody.
Gotowi na przygodę?
❄ Z zimowym pozdrowieniem Gdyńska Brygada Muzealna!❄
WAŻNE INFORMACJE
🤸‍♀𝟭𝟭.𝟬𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟭 – Rozpoczęcie maratonu!
Od tego dnia możecie odebrać mapy z dwóch punktów:
Punkt informacji Dworzec Gdynia Główna oraz z Dworca Morskiego (Muzeum Emigracji w Gdyni).
🤸‍♂𝟭𝟱.𝟬𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟭- do tego dnia wykonujecie wszystkie wyczyny znajdujące się na mapach
🏅𝟭𝟭 – 𝟭𝟱.𝟬𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟭 – to też czas odbioru nagród jeśli uda wam się w pierwszym terminie wykonać wszystkie zadania
🏅𝟭𝟴 – 𝟮𝟮.𝟬𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟭 – dodatkowy tydzień dla Was na odebranie nagród
🏅Odbiór nagród od poniedziałku do piątku w Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni w godzinach 10-16. Inne godziny do ustalenia mailowo poprzez edukacja@muzeumgdynia.pl oraz warsztaty@muzeumemigracji.pl.
🏅Pierwszych 30 wyczynowców otrzyma gdyńską edycję gry Monopoly (15 szt. w każdym z Muzeów). Dla reszty uczestników, które zgłoszą się z wypełnioną kartą czekają specjalne, muzealne upominki.
Nagrody wydawane będą na podstawie kart z wykonanymi wszystkimi zadaniami.
Uwaga: nagrodę można otrzymać tylko raz!
Do maratonu gotowi? Start!
WAŻNE MIEJSCA:
𝙋𝙆𝙋 𝙂𝙙𝙮𝙣𝙞𝙖 𝙂ł𝙤́𝙬𝙣𝙖 – miejsce odbioru map oraz miejsce zdobycia 10 wyczynów
𝘿𝙬𝙤𝙧𝙯𝙚𝙘 𝙈𝙤𝙧𝙨𝙠𝙞 (𝙈𝙪𝙯𝙚𝙪𝙢 𝙀𝙢𝙞𝙜𝙧𝙖𝙘𝙟𝙞 𝙬 𝙂𝙙𝙮𝙣𝙞) – miejsce odbioru map, miejsce zdobycia 10 wyczynów oraz miejsce odbioru nagrody za wykonanie wszystkich wyczynów z mapy.
𝙈𝙪𝙯𝙚𝙪𝙢 𝙈𝙞𝙖𝙨𝙩𝙖 𝙂𝙙𝙮𝙣𝙞 – miejsce odbioru nagrody za wykonanie wszystkich wyczynów
z mapy.
Ważne przed rozpoczęciem maratonu:
✏Zabierz ze sobą ołówek lub długopis.
🧤Ubierz się ciepło. Maraton może zająć Wam troszkę czasu.
Pamiętaj o maseczce.