Znajdź nas na:
Kalendarz

Niewidoczne

Miejsce:
Miejski Teatr Miniatura
Adres:
ul. Grunwaldzka 16, Gdańsk
Koszt wstępu:
30 - 35 zł

„Niewidoczne”

koncepcja i choreografia: Izabela Chlewińska
koncepcja przestrzeni: Tomasz Bergmann

Spektakl jest częścią projektu „Kiedy widz nie widzi – poczuj teatr” dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Kultura bez barier”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu „Kiedy widz nie widzi – poczuj teatr” choreografka i badaczka ciała, pasjonatka neurosensoryki Izabela Chlewińska stworzy wyjątkowe doświadczenie teatralne, w którym zniknie podział na widownię i scenę, a widzowie zostaną zaproszeni do bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni, gdzie będą mogli odkrywać świat osób niewidomych. Świat, w którym wszystkie zmysły poza wzrokiem się wyostrzają. Sprawdźcie, jak to jest, kiedy widać mniej, a czuć więcej.

Autorami spektaklu-doświadczenia są Izabela Chlewińska, twórczyni sztuki tańca i instalacji performatywnych, badaczka ruchu i metod pracy z ciałem, oraz Tomasz Bergmann – artysta wizualny, twórca obiektów i form, autor przestrzeni sensorycznych, współtwórca marki i projektu Intibag.

Spektakl współtworzą grupy eksperckie – niewidome i niedowidzące dzieci i dorośli. Przestrzeń powstała na potrzeby spektaklu będzie miejscem odpoczynku, wyciszającym, kojącym i sprzyjającym osobom wrażliwym, gdzie ilość bodźców jest ograniczona. Czas płynie tu wolniej i można bardziej poczuć siebie. Aktorzy są przewodnikami po tej przestrzeni.

Dla widzów 4+

Cookie Consent with Real Cookie Banner