Znajdź nas na:
Kalendarz

Noc Księgarń 2022

Miejsce:
Trójmiasto
Adres:
Różne lokalizacje, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
07-10-2022 godz. 12:00-22:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Szczegółowe informacje:
Spotkajmy się w księgarniach!
7 października już po raz czwarty zaprosimy Was na Noc Księgarń. W tym roku do naszego wydarzenia przyłączyło się ponad 150 miejsc z 50 miast.
Gdzie odbędzie się Noc Księgarń?
Sprawdź tutaj: www.nocksiegarn.pl/lista-ksiegarn

Noc Księgarń w Trójmieście:

Gdańsk:
Noc Księgarń w Księgarni PWN w Gdańsku. „Życie książki historia prawdziwa” – warsztaty dla dzieci + kiermasz z rabatami do -30%
7 października 12:00 – 21:00
Księgarnia PWN w Gdańsku Korzenna 33/35, Gdańsk
Zapraszamy na warsztaty dla dzieci przedstawiające historię książki od tabliczki glinianej do e-booka. Warsztaty mają na celu przedstawienie krótkiej historii powstawania pierwszych książek, jak również opowieść o materiałach służących do ich wytwarzania. Zabawa dla dzieci-warsztat ozdabianie liter na wzór średniowiecznych ksiąg.

Noc Księgarń 2022 w Gdańskiej Księgarni Naukowej. Legendy i tajemnice Starego Miasta
7 października 18:00 – 21:00
Gdańska Księgarnia Naukowa ul. Łagiewniki 56, Gdańsk
Spotkanie rozpocznie się od opowieści o tajemnicach i legendach związanych ze Starym Miastem. Następnie przewodnik opowie, co w okolicy Naszej Księgarni robili pielgrzymi, czym się zajmowali żeglarze oraz skąd się wzięły nazwy okolicznych ulic. Spotkanie zostanie urozmaicone quizem z wiedzy o Gdańsku oraz zwieńczone spacerem z pochodniami po najbliższej okolicy. Rabat 10% na cały asortyment; Nagrody książkowe dla najlepszych uczestników konkursu.

Noc Księgarń 2022 w Sztuce Wyboru. Nocny kiermasz książek z Wydawnictwem Karakter
7 października 18:00 – 22:00
Sztuka Wyboru Słowackiego 19, Gdańsk
7 października od 18:00 do 22:00 WSZYSTKIE książki Karakteru kupicie w naszej księgarni 25 % taniej i to nie jest sen! Filip Springer, Rebecca Solnit, Susan Sontag, Marcin Wicha…lista jest długa.

Noc Księgarń 2022 w księgarni Marpress. Czytanie performatywne z muzyką na żywo
7 października 19:00 – 20:00
Marpress Targ Rybny 10b, Gdańsk
KRWAWIĄ PURPUROWO KWIATY HIACYNTU to cykl dwóch czytań performatywnych z muzyką na żywo duetu Rita Jankowska & Maja Miro. Czytanie pierwsze stanowić będzie antologia tekstów Rity Jankowskiej, m.in. fragmenty poematu dokumentalnego „Kobiety, strasznie śmiać się!”, który jest tekstem dedykowanym końcowi przemocy oraz poematu przeciw stracie „Wyjście z Ur” inspirowanego historią Khedi Alievy, czeczeńskiej uchodźczyni, premierowo przeczytanego przez CHÓR 28 KOBIET 26 sierpnia 2022 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Czytania w wykonaniu: Rita Jankowska oraz Maja Miro (muzyka na żywo).

Noc Księgarń 2022 w Sztuce Wyboru. Zdrowe wegańskie słodkości – warsztaty kulinarne z Idą Kulawik
7 października 19:00 – 20:00
Sztuka Wyboru Słowackiego 19, Gdańsk
Pod okiem Idy Kulawik przygotujemy naturalne, wegańskie trufle mocy! Trufle mocy są bardzo proste w przygotowaniu, kilkuskładnikowe, idealne jako szybki, zdrowy i naturalny zastrzyk energii, który przyda się w szkole, na uczelni, w pracy. Można je zabrać na wynos w pudełeczku. Porozmawiamy o tym, z czego i jak można przygotować zdrowe słodycze, które będą alternatywą dla tych kupowanych w sklepie. Ważne, żeby wraz z kaloriami, dostarczać sobie wartości odżywczych, które zadbają o nas od wewnątrz. Warsztaty będą dobrą okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów.

Noc Księgarń 2022 w Sztuce Wyboru. Nocne spotkanie czytelnicze Gdańskiego Klubu Książki i Bookcrossing
7 października 20:00 – 22:00
Sztuka Wyboru Słowackiego 19, Gdańsk
Przy świetle księżyca porozmawiamy o nowej pozycji Wydawnictwa Marpress- „Gogolowe disco” Paavo Matsina, tłumaczenie Anna Michalczuk Podlecki.Gogolowe disco. Kiedy na progu antykwariatu w Viljandi staje zmartwychwstały Nikołaj Gogol, Arkasza Siewiernyj przewraca się z wrażenia. Mistrza pod swoją opiekę biorą antykwariusz, barmanka, złodziej kieszonkowy i miłośnik Beatlesów. Wśród takich osobowości wszystko może się zdarzyć, szczególnie, że Estonia znów nie z własnej woli znalazła się pod panowaniem Imperium Rosyjskiego.

Gdynia:
Noc Księgarń 2022 w Portowej. Spotkanie autorskie z Kasią Keller
7 października 12:00 – 21:00
Księgarnia Portowa 10 lutego 11 (Galeria Batory)
Spotkanie z Kasią Keller rozpocznie się o godzinie 17:00. Autorka będzie rozmawiać z dziećmi o książkach z serii „Tomasz Niefart”. Poprowadzi również zabawy tematyczne związane z jej książkami. Dostępne będą wszystkie książki autorki. Na cały asortyment książkowy będzie obowiązywała promocja 3 za 2.

Sopot:
Noc Księgarń 2022 w księgarni Ambelucja. Koncert Lepiszcze
7 października 20:00
Księgarnia Ambelucja 3 MAJA 9/2, SOPOT
W Noc Księgarń zagra dla Was zespół Lepiszcze.

Noc Księgarń 2022 w Smaku Słowa. „Szum” – premiera książki Małgorzaty Oliwii Sobczak
7 października 20:30 – 22:00
Księgarnia Smak Słowa Bohaterów Monte Cassino 6a, Sopot
Zapraszamy trójmiejskich fanów kryminału na premierę drugiej części trylogii „Granice ryzyka”. Będziemy mieli ogromną przyjemność celebrować premierę „Szumu” Małgorzaty Oliwii Sobczak. Autorka w rozmowie z Katarzyną Blaim-Gnatiuk (Sopocki Klub Kryminału) zdradzi wszystkie lub prawie wszystkie sekrety pracy nad swoją najnowszą książką.

Cookie Consent with Real Cookie Banner