Znajdź nas na:
Kalendarz

Noc Muzeów – Indianie i Słowianie

Miejsce:
Kosakowskie Centrum Kultury
Adres:
Kaszubska 11, Kosakowo
Czas trwania wydarzenia:
14-05-2022 godz. 17:00-22:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

NOC MUZEÓW „ Indianie – Słowianie ” 14.05.22 r. godz. 17:00 – 22:00
Kosakowskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na kolejną edycję Nocy Muzeów – wydarzenie, które ma miejsce na całym świecie we wszystkich jednostkach kulturalnych takich jak muzea, galerie, teatry, domy kultury itp. W tym roku do Gminy Kosakowo zawitają Słowianie i Indianie, a Centrum Kultury zamieni się w muzeum, dzięki ludziom z ogromną pasją i wiedzą.
W trakcie tego szczególnego wieczoru, na odwiedzających będą czekały m.in. warsztaty kreatywne, legendy, spotkanie z rekonstruktorami, pokaz strojów i broni, zaimprowizowane domostwo słowiańskie i wnętrze wigwamu, zabawy dla dzieci i dorosłych, stanowiska edukacyjne. W tym niezwykłym czasie dowiemy się ile wspólnych elementów łączy obie kultury. Nie zabraknie dla nikogo atrakcji, a dodatkowo czekać na Was będzie poczęstunek zgodny z rysem historycznym.
Podczas wydarzenia będą na Was czekać stanowiska z biżuterią indiańską oraz z bursztynem, na miejscu można w mobilnej kawiarence spróbować pyszną kawę, herbatę i czekoladę.
Gorąco zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Kosakowo do udziału w tym wyjątkowym wieczorze przepełnionym magią i dawnymi wierzeniami.
Wstęp wolny!