Znajdź nas na:
Kalendarz

Noc Muzeów na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Miejsce:
Unowersytet Morski
Adres:
Al. Jana Pawła II 3, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
14-05-2022 godz. 18:00-20:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza na Europejską Noc Muzeów w murach Planetarium im. A. Ledóchowskiego w Gdyni. Kosmiczne pokazy rozpoczną się o godzinie 18:00 w sobotę 14 maja 2022 roku.

Nieboskłon kopuły gdyńskiego Planetarium rozbłyśnie konstelacjami gwiazd nie po raz pierwszy – w najbliższą sobotę z okazji Europejskiej Nocy Muzeów.

Pokazy będą realizowane co pół godziny, począwszy od godziny 18:00 (18:30, 19:00, 19:30). W każdym seansie może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Gospodarzami wydarzenia będą studenci z koła naukowego „Nawigator” zrzeszonego przy Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

– Po dwuletniej przerwie, którą wymogła epidemia koronawirusa, wracamy do pokazów w Planetarium podczas Europejskiej Nocy Muzeów – mówi dr inż. Adam Kaizer, prodziekan ds. studenckich i promocji Wydziału Nawigacyjnego. – Zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych seansach, które nie tylko przeniosą Państwa do świata gwiazd i mitów, ale pozwolą również przenieść się w odległą przyszłość i spojrzeć na niebo, na które będą patrzeć ludzie za 50 czy 100 lat.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Wejście do Planetarium będzie otwarte od strony portu jachtowego.

Zapraszamy!