Znajdź nas na:
Kalendarz

Noc Muzeów w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach pod patronatem Burmistrza Kartuz

Miejsce:
Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach
Adres:
Kościerska, Kartuzy
Czas trwania wydarzenia:
14-05-2022 godz. 18:00-24:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach w Noc Muzeów tj. 14 maja od godz. 18.00 do 24.00
W ramach kolejnej Nocy Muzeów chcielibyśmy zaproponować Państwu bezpłatne wejście na wszystkie wystawy stałe i czasowe. W tym dniu odbędzie się wernisaż kolażu „Dlaczego nie poznałam babci gdy była młoda” Beaty Mordawskiej.
Ponadto zaprezentujemy Państwu kilka pokazów mody z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych pt. Dziewczyny z Kartuz jadą nad morze w wykonaniu grupy rekonstrukcji historycznej Retrospekcja. Pozostając w tym klimacie pracownicy muzeum przygotują pokaz fotografii. Odbędzie się także prezentacja samochodów z tego okresu. Muzycznie umilać czas będzie nam Kaszubski Zespół Regionalny KOLECZKOWIANIE.
W tym dniu odbędzie się zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy. Przeprowadzi ją Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby, które będzie miało swoje stoisko.
W ramach tegorocznej Nocy Muzeów będzie można skosztować kuchni kaszubskiej i ukraińskiej. Ponadto zapraszamy na warsztaty rękodzieła ludowego prowadzone przez animatorów i pracowników MKK ( malowanie na tkaninie, szkle, na kartonie – wykonanie szyldu reklamowego z lat ’60 i ‘70)
Zakończymy biesiadą i ogniskiem. Partnerem wydarzenia jest kartuski oddział ZKP.