Znajdź nas na:
Kalendarz

Noc Naukowców LEM 2.0 ’22

Miejsce:
Centrum Nauki EXPERYMENT
Adres:
Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
30-09-2022 godz. 18:00-24:00
Koszt wstępu:
15 zł

Być może sięgając po telefon komórkowy, słuchając audiobooka bądź korzystając z Internetu, nie mamy świadomości, że Stanisław Lem każdą z tych rzeczy, w mniej lub bardziej precyzyjny sposób, opisał na kartach swoich powieści na długo przed jej faktycznym wynalezieniem. Dziś roboty i ultranowoczesne technologie nie są już jedynie futurystyczną wizją kreowaną przez artystów, ale stały się częścią naszego życia. Dlatego ostatniego dnia września, podczas Nocy Naukowców, przybliżymy możliwości stwarzane przez nowe technologie, a także sposoby wykorzystania robotów w edukacji, zabawie i życiu codziennym. Nie zabraknie też obserwacji gwiazd, pokazów naukowych czy też wykładów prowadzonych przez wybitnych polskich uczonych. Noc Naukowców LEM 2.0 ’22 już 30 września od 18:00 do 24:00!

Sześć godzin wydarzenia szczelnie wypełnimy atrakcjami rozlokowanymi na wystawach CNE. Od 18 do 24 będziecie mogli wziąć udział w wojnach robotów organizowanych przez specjalistów z LOFI Robot, zagłębić się w wirtualnej rzeczywistości na Strefie VR, posłuchać muzyki stworzonej przez sztuczną inteligencję w Strefie lektonów, bądź też przetestować możliwości druku 3D. Zagracie również w mobilną grę na wystawach Experymentu i zajrzycie w dalekie zakątki Wszechświata w mobilnym planetarium. A to tylko część atrakcji przygotowanych na ostatni piątek września. Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia podamy wkrótce!

wiek 4+
termin 30.09.2022, godz. 18:00
czas 6 godz.
bilety 15 zł za osobę

Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu “Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki “Noc Naukowców LEM 2.0 ’22 Popularyzacja osiągnięć naukowych i promocja nauki”.