Znajdź nas na:
Kalendarz

Nocny spacer na nietoperze

Miejsce:
Zbiórka na parkingu
Adres:
ul. Moniuszki 101A, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
02-09-2023 godz. 19:30-22:00
Koszt wstępu:
Spacer jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy!
🦇 Zapraszamy na wyjątkowy przyrodniczy i nocny spacer – na nietoperze!
Dla wielu to nadal tajemnicze zwierzęta. Wiele może Cię zaskoczyć…
Tego wieczora wpadniesz pod opiekuńcze skrzydła… chiropterologa – Ani Zapart. Z niezwykłą pasją opowie Ci, dlaczego nietoperze są tak bardzo pożyteczne, jak się orientują w terenie, czemu niesłuszne niektóry się ich boją. Dowiesz się, kiedy najłatwiej je zaobserwować i jak robić to bez bez szkody dla tych zwierząt.
Jak myślisz, czy nietoperze to głodomory? Ciekawe, komarów mogą zjeść? Wiesz. co zrobić, gdy spotkasz nietoperza, któremu trzeba pomóc.
Zobaczysz też sprzęt naukowy do badań tych zwierząt i dzięki jednemu z nich usłyszysz latające w pobliżu osobniki! Tak, usłyszysz, bo większość gatunków jest niesłyszalna dla ludzkiego ucha. 🙂
👉 Spotkanie jest bezpłatne!
👉 Spotykamy się w Sopocie na parkingu przy ul. Moniuszki 101A (za Wydz. Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego).
👉 Zbieramy się w godz. 19:30.
👉 Zapraszamy osoby indywidualne, małe zorganizowane grypy i rodziny – w tym z dziećmi od lat 8. Grupa 15-20 os. Koniec spaceru przewidziany na godz. 22:00.
❗KONIECZNE ZAPISY!
Kontakt: ewelina.kurach@sowy.sos.pl
PODAJ: imię i nazwisko, nr tel. kontaktowego a w przypadku dzieci ich wiek.
Potwierdzimy wpisanie na listę.
🦇 W przypadku niesprzyjającej pogody lub innych niezależnych od nas przyczyn, zastrzegamy możliwość zmiany terminu spaceru.
❗ZABIERZ ZE SOBĄ: latarkę, terenowe obuwie i odzież dostosowaną do pogody, prowiant. Pamiętaj, że wieczory ą coraz chłodniejsze, zwłaszcza w lesie.
💚 Spotkanie odbywa się w ramach II edycji projektu „Przyroda jest w Sopocie!” dofinansowanego ze środków własnych Stowarzyszenia i dotacji Urzędu Miasta w Sopocie.
REGULAMIN:
1. Udział możliwy tylko po rejestracji i potwierdzeniu przez Organizatora. W przypadku rezygnacji uczestnik zobowiązany jest do poinformowania o tym Organizatora aby ten mógł zaprosić osoby z listy rezerwowej.
2. Spotkanie jest bezpłatne i zaplanowane dla grupy 15-20 os.
3. Koordynatorem projektu jest Ewelina Kurach, kontakt: Ewelina Kurach@sowy.sos.pl
4. Uczestnicy w trakcie warsztatu chiropterologicznego poproszeni zostaną o wpisanie się na listę obecności (imię i nazwisko) w celu udokumentowania udziału w projekcie.
5. Partnerem medialnym jest Sopocki Portal Miejski eSOPOT
Cookie Consent with Real Cookie Banner