Znajdź nas na:
Kalendarz

Piaskiem pisane – z lunetą w świecie fok i sieweczek – warsztat rodzinny z cyklu NATURAlnie przygoda

Miejsce:
rezerwat Mewia Łacha
Adres:
spotkanie na przystanku autobusowym Przystań w Świbnie, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
24-07-2022 godz. 10.05-14.00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

W ramach cyklu NATURALnie przygoda serdecznie zapraszamy na rodzinną wyprawę „Piaskiem pisane – z lunetą w świecie fok i sieweczek”.

Podczas wędrówki do ujścia Wisły opowiem Wam o dzikiej przyrodzie i skarbach tego wyjątkowego miejsca. Pokażę „ptasie rarytasy”, wspólnie będziemy wypatrywać co jeszcze można zobaczyć spacerując wzdłuż brzegu rzeki. A może wytropimy ślady któregoś z dzikich mieszkańców rezerwatu? Przekonacie się dlaczego należy zapewnić ptakom i fokom spokój. Z platformy obserwacyjnej popodziwiamy dziki skrawek plaży i krajobraz stożka ujściowego królowej polskich rzek. Mam nadzieję, że uda się nam wypatrzeć foki, choć oczywiście niczego nie obiecuję. Jedno jest pewne – nasza wyprawa będzie piaskiem pisana…
Zachęcam do zabrania lornetek!
Na zakończenie wyprawy polecamy rodzinny piknik na plaży.

Spotkanie poprowadzi Jowita Kurach – przyrodniczy edukator z CIEE

Warto zabrać: wygodne buty i odpowiedni strój (w ujściu często wieje wiatr), czapkę z daszkiem i okulary słoneczne, lornetkę (przewodnik będzie miał lunetę), ołówek/długopis, prowiant i koc piknikowy.

Miejsce spotkania: Świbno, przystanek autobusowy Przystań (sugerowany przyjazd autobusem 112 wyjeżdżającym z Gdańska Głównego o godz. 9.17

Trasa: Świbno – Przekop Wisły – ujście Wisły (ok. 2,5 km plus droga powrotna). Ścieżka prowadzi wzdłuż Przekopu Wisły – fragmentami leśna, kamienna, betonowa, piaszczysta, z utrudnieniami typu przewrócone drzewo, dziury między kamieniami. Wędrujemy do rezerwatu przyrody Mewia Łacha, więc na wyprawę nie możemy zabrać psów.

Czas trwania: ok. 4 godz. Wyprawę kończymy przy platformie obserwacyjne w ujściu Wisły, po zakończeniu uczestnicy mogą samodzielnie wrócić do Świbna (wejściem 1 lub 2) lub spędzić rodzinnie czas na plaży, poza terenem rezerwatu.

WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: zapisy.ciee@pomorskieparki.pl lub telefoniczne 58 301 88 99. Prosimy o podanie liczby osób i wieku dzieci. Wyprawa jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 lat.

Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu dostępnego na stronie internetowej organizatora.

Liczba miejsc ograniczona (20)!