Znajdź nas na:
Kalendarz

Piknik artystyczno – rekreacyjny dla dzieci i dorosłych

Miejsce:
Nowy Port
Adres:
Floriańska 3, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
02-09-2022 godz. 18:00-21:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Serdecznie zapraszamy na piknik artystyczno – rekreacyjny dla dzieci i dorosłych!
Odbędzie się 2 września o godzinie 18:00 w Centrum Aktywizacji Społecznej przy ulicy Floriańskiej 3 w Gdańsku Nowym Porcie.
Co na Was czeka?
– Wspaniały występ opowiadaczy baśni „Łowcy słów” – „Sen o Hokkaido”
– Warsztat z techniki origami
– Poczęstunek i grill
– Zabawy na świeżym powietrze
– Fajna niespodzianka na koniec spotkania!
Dla kogo te wydarzenie?
– Dla wszystkich chętnych!
– Zapraszamy całe rodziny
Udział w wydarzeniu jest darmowy.
Prosimy o rezerwację miejsca najlepiej wysyłając sms na numer 509 785 844 lub na adres email olga.shevtsova@bezdomnosc.nazwa.pl. (jak chcecie zabrać ze sobą więcej osób, prosimy o podanie ilości)
Widzimy się niebawem!
OPOWIADANIE PERFORMATYWNE z warsztatami:
Baśnie japońskie przybliżają jedną z bardziej odizolowanych kultur świata. Długo niedostępna dla estetycznego odbioru Zachodu, kultura Japonii, której początki datowane są na VII tysiąclecie p.n.e. wskazuje na świat pełen piękna, estetycznej i uczuciowej harmonii. Podania i baśnie japońskie są żywym obrazem dziejów poszczególnych okresów, politycznych działań i rozwoju wyspiarskiego państwa, którego cztery piąte powierzchni stanowią tereny nieurodzajne i sejsmiczne. W podaniach tych terenów występuje nie tylko prosta ludność wiejska i jej obyczaje, ale i arystokracja, szoguni, samurajowie, cesarze, ministrowie, całe rody. Baśnie i opowieści japońskie są skarbnicą informacji na temat miast, ich architektury, religii, duchowości, lokalnych wierzeń, magii, obyczajów, występującej na tych terenach fauny i flory, z którą Japończycy są nieodłącznie związani. Stanowią również źródła współczesnego Nippon-koku, którego dewiza brzmi: Pokój i Postęp. Przedstawione podczas wydarzenia typowo japońskie poczucie wartości wyraża również uniwersalne uczucia i pragnienia ludzkości.
Warsztaty origami:
Pochodząca z Chin, sztuka składania papieru, w 700 roku rozwinęła się w Japonii gdzie uznano ją za tradycyjną sztukę japońską. Jest jedną z ważniejszych umiejętności, jakie Japończycy nabywają już w dzieciństwie, uznają za swoją i niekiedy doskonalą całe życie. Będzie okazja poznać z nami kilka podstawowych form, złożeń i figur tej niezwykłej umiejętności.