Znajdź nas na:
Kalendarz

Piknik Nauki Fahrenheita

Miejsce:
Hevelianum
Adres:
Gradowa 6, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
28-05-2023 godz. 11:00-16:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Zapraszamy na drugą edycję Pikniku Nauki Fahrenheita: Nauka z klimatem
🟡 Kiedy: 28 maja w godzinach 11:00-16:00
🔵 Gdzie: Hevelianum, Gdańsk, ul. Gradowa 6
🟢 Wstęp wolny
Odkrywajmy naukę poprzez zabawę!
Zapraszamy na Górę Gradową, gdzie czekać będzie moc atrakcji, pokazów i warsztatów edukacyjnych. W miasteczku naukowym w 45 namiotach tematycznych będziemy dzielić wiedzą z zakresu medycyny, nauk ścisłych czy ekologii. Dowiemy się jak zostać obrońcą środowiska, jak stworzyć mózg z rzeczy niepotrzebnych i co można zrobić ze zużytymi oponami samochodowymi. Obejrzymy pokazy recyklingu, astronomiczne show i świat pod mikroskopem. Zobaczymy jak powstają leki i jak zrobić elastyczną piankę poliuretanową w kolorach tęczy. Nie zabraknie quizów z nagrodami, a dla chętnych bezpłatnych badań profilaktycznych, w tym USG.
Tegoroczny program sceny naukowej będzie nawiązywał do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i edukacji w zakresie codziennych nawyków oraz wyborów konsumenckich. Zobaczymy m.in. pokaz mody zero waste, spektakularny science show, naukowy stand up i weźmiemy udział w badaniu poziomu hałasu.
Podczas pikniku będą na nas czekać też gry terenowe, ogródek matematyczny, rzeźby przestrzenne z książek przeznaczonych na makulaturę, strefa eduzabawy z warsztatami ekologicznymi i dużo, dużo więcej.
Gości pikniku zapraszamy na debatę „Nauka Mówi w równowadze”, gdzie wraz zaproszonymi specjalistami porozmawiamy o tym czym właściwie jest zrównoważony rozwój i jak z niego korzystać. Dla miłośników atrakcji o charakterze artystycznym Teatr Miniatura przegotował spektakl inspirowany Danielem Fahrenheitem, który będzie można obejrzeć kilkukrotnie w trakcie trwania pikniku.
Na wydarzenie zaprasza cała społeczność akademicka #FarU: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego oraz Hevelianum i Partnerzy.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: wojewoda pomorski Dariusz Drelich, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
Partnerzy strategiczni: Międzynarodowe Targi Gdańskie, Samorząd Województwa Pomorskiego, Polskie Elektrownie Jądrowe, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Partnerzy merytoryczni: Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego, Czyste Miasto Gdańsk, Straż Miejska w Gdańsku, Miejski Teatr Miniatura, Zakład Utylizacyjny w Gdańsku, Gemini Polska.
Patronaty medialne: TVP Nauka, trójmiasto.pl, gdansk.pl
Więcej szczegółowych informacji na -> https://faru.edu.pl/pl/piknik-2023 oraz www.hevelianum.pl
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie Wydarzenia z powodu wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Cookie Consent with Real Cookie Banner