Znajdź nas na:
Kalendarz

Piknik Rodzinny | Dzień Innowacji Erasmus+

Miejsce:
Miasto Gdańsk
Adres:
Targ Węglowy, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
04-09-2022 godz. 12:00-18:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny | Dzień Innowacji Erasmus+, który odbędzie się na Targu Węglowym w Gdańsku już 4 września. W programie m.in. interaktywne zajęcia w Mobilnym Centrum Edukacyjnym, pokazy kulinarne, eksperymenty, koncerty oraz wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na tym bezpłatnym wydarzeniu dowiesz się też więcej o możliwościach programów Europejski Korpus Solidarności i Erasmus+.

Uczestnicy wydarzenia organizowanego przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Uniwersytet Gdański będą mogli degustować potrawy przygotowane przez Bartosza Wicherka, brązowego medalistę mistrzostw EuroSkills Graz 2021 w kategorii gotowanie. Na finał zaś wystąpi Ania Rusowicz. Na scenie pojawią się również duet The Missing Part oraz Studio Wokalne UG.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych w postaci animacji oraz warsztatów. Specjalny pokaz eksperymentów przygotował Związek Uczelni Fahrenheita, współtworzony przez Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Gdański oraz Gdański Uniwersytet Medyczny. Będzie można również wziąć udział w warsztatach z robotyki lub poznać podstawy programowania w naszym Mobilnym Centrum Edukacyjnym.

Pełen program Pikniku Rodzinnego | Dnia Innowacji Erasmus+: 

12:00  Rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego
12:30  Występ Studia Wokalnego UG
12:45  Europejski Korpus Solidarności – jak skorzystać z międzynarodowego wolontariatu?
13:30  Występ The Missing Part
14:15  Kształcenie zawodowe a WorldSkills? Rozmowa z Bartoszem Wicherkiem – brązowym medalistą w kategorii gotowanie EuroSkills Graz 2021. O inicjatywie i pokazy gastronomiczne
14:30  Erasmus+ InnHUB w Gdańsku – dlaczego oferta programu Erasmus+ jest dla każdego? Prof. dr hab. Piotr Stepnowski, rektor Uniwersytetu Gdańskiego; dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny FRSE | dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności; Bartosz Stawiarz, dyrektor ds. współpracy z regionami | Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB
14:45  Pokaz eksperymentów: „Ciepło, zimno”
16:00  Koncert Ani Rusowicz
17:00  Pokazy i animacje prowadzone przez uczelnie
17:30  Występ Pawła Wiśniewskiego – akordeon aMuz

Partnerami Pikniku są: Związek Uczelni Fahrenheita (Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański), Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Akademia Pomorska w Słupsku, Ateneum- Szkoła Wyższa w Gdańsku, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu, WorldSkills Poland oraz BidFood Farutex.