Znajdź nas na:
Kalendarz

Piknik rodzinny na sopockich błoniach. Majówka w kurorcie

Miejsce:
Sopockie Błonia
Adres:
Polna, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
01-05-2023 godz. 12:00-16:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Sopockie błonia w sąsiedztwie ulicy Polnej w majówkę zamienią się w teren wielkiego pikniku. Zabawa rozpoczyna się w poniedziałek 1 maja, w samo południe i potrwa do godziny 16:00. Organizator, a jest nim sopocki MOSiR, zaprasza całe rodziny do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
Wśród przygotowanych atrakcji są tak lubiane przez młodsze dzieci dmuchańce i zabawy z balonami, z których można „wykręcić” prawie każde zwierzątko. Będzie także malowanie buziek. Do wspólnej zabawy zapraszać będą „Trefliki”.
Nieco starsi będą mogli sprawdzić swoją szybkość i zręczność na biegowym torze przeszkód. Nie zabraknie konkursów i aktywności sportowych. Atrakcyjnie zapowiada się bogata strefa gastronomiczna, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.
Dzieci, zwłaszcza chłopcy, uwielbiają wcielać się w strażaków i policjantów. Dzięki uprzejmości sopockiej Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej i spółki Eco Sopot na błoniach staną pojazdy specjalistyczne, do których będzie można wejść, usiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy strażak i policjant. Sopoccy WOPR-owcy pokażą, jak są przygotowani do ratowania zdrowia i życia plażowiczów i jakim sprzętem dysponują. Z kolei obecność wozu do odbioru odpadów komunalnych będzie okazją do kształtowania postaw ekologicznych. Można będzie z bliska zobaczyć, jak segregować śmieci i jak są dalej przewożone.
Dla nieco starszych i całkiem dorosłych będzie czekało nowe sopockie pole do minigolfa. Pole powstało latem ubiegłego roku i teraz, po zimie, kiedy wzeszła trawa, zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił. Na chętnych będą czekały kije i fachowe porady eksperta. Wszystko w godzinach trwania pikniku, czyli w godz. 12:00-16:00.
Cookie Consent with Real Cookie Banner