Znajdź nas na:
Kalendarz

Płazy Opływu Motławy – spacer (dla dorosłych) oraz warsztat (dla dzieci)

Miejsce:
Boisko Pod Wierzbami
Adres:
Dobra 11B, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
14-05-2023 godz. 10:30-12:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Żyją na pograniczu dwóch środowisk: wody i lądu. Czasem się ich boimy, czasem brzydzimy, bo często ich nie znamy. Ale gdy już poznamy, to pokochamy lub przynajmniej docenimy, bo płazy są bardzo ważne w funkcjonowaniu różnych ekosystemów, ochronie bioróżnorodności.
Zapraszamy na drugi z cyklu spacerów przyrodniczych i warsztatów ze specjalistami, którzy pokażą nam faunę i florę Fosy Miejskiej.
W niedzielę, 14.05, spotykamy się:
DOROŚLI
na spacerze z Piotrem Zięcikiem, biologiem środowiskowym, ornitologiem i herpetologiem (herpetologia zajmuje się badaniem gadów i płazów). Piotr na co dzień ocenia, planuje i nadzoruje procesy związane z minimalizacją wpływu człowieka na środowisko i przyrodę.
Spacer potrwa ok. 2 godzin. Piotr opowie o płazach, zamieszkujących Opływ Motławy, ich ochronie, cyklu życiowym, zachowaniach oraz mechanizmach obronnych.
—————————————————–
DZIECI (preferowany wiek 6-12 lat, pod opieką rodziców)
na warsztacie z Katarzyną Tysler, podczas którego m.in. poznamy różne gatunki płazów. Dowiemy się, czym się różnią od gadów. Zastanowimy się dlaczego tak ważna jest dla nich woda. Będziemy ich szukać, ale w nieco nietypowy sposób. Przyjrzymy się cyklowi rozwojowemu ropuchy, tworząc jej poszczególne stadia.
Znajdzie się też chwila na wspólny piknik, więc pamiętajcie o prowiancie.
Katarzyna Tysler – biolożka, nauczycielka biologii i przyrody z wykształcenia. Uwielbia włóczyć się po lasach, poznawać bioróżnorodność, historię i odwiedzać nieoczywiste miejsca. Na co dzień wraz z rodziną i przyjaciółmi przemierza tereny zielone w Trójmieście i woj. pomorskim. Organizowała edukacyjne marsze na orientację, leśne wyprawy, warsztaty, spacery przyrodnicze, itp. Teraz zaraża swoim zamiłowaniem do przyrody i włóczenia się w ramach projektu Tuptowie Leśne Przygody. Więcej o Kasi i jej działaniach: https://m.facebook.com/TuptowieLesnePrzygody/
ZAPISY: klubwrzeszczaka@gmail.com
Spotykamy się w niedzielę 14.05, o godz. 10.30 na Boisku Pod Wierzbami
tu namiar: https://www.google.com/…/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0…
Projekt dofinansowany przez Radę Dzielnicy Śródmieście.
Cookie Consent with Real Cookie Banner