Znajdź nas na:
Kalendarz

Plener czytelniczy

Miejsce:
Park Hestii
Adres:
Bitwy pod Płowcami 66, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
25-06-2022 godz. 10:00-14:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Autorzy najlepszych książek dla dzieci i młodzieży 2021 roku przyjadą do Parku Hestii w Sopocie, by spotkać się z czytelnikami. Plener Czytelniczy odbędzie się w sobotę 25 czerwca w godzinach 10:00 – 14:00.

Plener Czytelniczy będzie obfitował w rozrywki przygotowane z myślą o dzieciach i dorosłych. Wydarzenie rozpocznie specjalnie przygotowana na tę okazję literacka gra parkowa, w której można zdobyć między innymi darmowe książki, a to wszystko przy… darmowych lodach.

Do dyspozycji będą autorzy książek nominowanych w drugiej edycji Literackiej Podróży Hestii. Chętnie opowiedzą o inspiracjach oraz rozdadzą autografy.
Dorośli będą mogli wysłuchać rozmów o kondycji literatury dla młodzieży czy możliwościach dostosowania lektur szkolnych do zmieniających się czasów.

PROGRAM GŁÓWNY:
📕 11:00 Rozmowa z Saszą Hady, autorką książki „Zefiryna i księga uroków” (prowadzenie: Weronika Wawrzkowicz)
📗 11:30 Debata o literaturze współczesnej dla dzieci i młodzieży z udziałem kapituły Nagrody Literacka Podróż Hestii (prowadzenie: Marcin Żebrowski)
📘 12:00 Rozmowa z Marcinem Przewoźniakiem, autorem książki „Mama w occie. Zabójcze pierogi” (prowadzenie: Weronika Wawrzkowicz)
📙 12:30 Spotkanie z Michałem Rusinkiem (prowadzenie: Marcin Mindykowski, Gazeta Wyborcza)
📔 13:00 Rozmowa z Katarzyną Wasilkowską, autorką książki „Już, już!” (prowadzenie: Weronika Wawrzkowicz)
📒 13:30 Rozmowa z Agnieszką Wolny-Hamkało, autorką książki „Po śladach” (prowadzenie: Weronika Wawrzkowicz)
PROGRAM DODATKOWY:
📚 Gra literacka w parku Hestii
📚 Podpisywanie książek nominowanych do Nagrody Literacka Podróż Hestii 2022 i możliwość rozmowy z ich autorami i autorkami
📚 Swap książkowy
📚 Stoisko Biblioteki Sopockiej
📚 Stoisko Legimi