Znajdź nas na:
Kalendarz

Plener Literacki w Gdyni

Miejsce:
Miasto Gdynia
Adres:
Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
Piątek, 15-07-2022, 12:00
Niedziela, 17-07-2022, 19:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
W imieniu Miasta Gdyni i Fundacji Historia i Kultura serdecznie zapraszamy do udziału w Plenerze Literackim, który odbędzie się od 15 do 17 lipca 2022 r. na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni.
Plener Literacki w Gdyni to trzy dni literackiego święta, którego niezmiennymi atutami są różnorodne grono wydawców, spotkania ze znakomitymi pisarzami i ludźmi kultury, atrakcje dla dzieci, znakomita lokalizacja na Bulwarze Nadmorskim i w Muszli Koncertowej, bezpłatny wstęp oraz unikalna, w ocenie wydawców, autorów i niezawodnej gdyńskiej publiczności, atmosfera wydarzenia.
Wśród znakomitych autorów – gości Pleneru, którzy w tym roku przyjadą w lipcu do Gdyni są m.in.: Łukasz Orbitowski, prof. Jerzy Bralczyk, Krystyna Kurczab-Redlich, Zyta Rudzka i Tomasz Stawiszyński, Vincent V. Severski, Maciej Siembieda, Ryszard Ćwirlej, Małgorzata Starosta, Grzegorz Kasdepke, Katarzyna Barlińska, Maja Wolny, Przemek Staroń oraz wielu innych.
Z ofertą książek w doskonałym i różnorodnym wyborze czekać będzie na Plenerze Literackim w Gdyni około 80 wydawców z całej Polski.
Zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia polecamy wizytę na stoisku Nagrody, gdzie można się będzie zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych.
Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. Zapraszamy na scenę Pleneru i do Muszli Koncertowej na literacką rozgrzewkę z Zulą, czyli warsztaty z elementami jogi dookoła książki „Zula i sprytna mucha”, spotkanie z Jackiem Galińskim, autorem książki „Pawełek i cała reszta”, o tym dlaczego zapominamy jak to jest być dziesięciolatkiem i „Impro literackie” – czyli zabawy literacko-muzyczne z Katarzyną Huzar-Czub. Biblioteka Gdynia (namiot nr 51) zaprasza na warsztaty tworzenia zakładek do książek i do udziału w wielkoformatowej grze literackiej, w której śmiałkowie sprawdzą swoją wiedzę o postaciach z bajek, będą też kolorowanki 3D i bibliorower – mobilny punkt bookcrossingowy z darmowymi książkami, z którego można będzie wybrać ciekawą lekturę na lato i oddać tytuły, którymi chcemy podzielić się z innymi miłośnikami czytania.
Organizatorami Pleneru są Miasto Gdynia i Fundacja Historia i Kultura. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Prezydent Miasta Gdyni, Instytut Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Polska Izba Książki i Biblioteka Gdynia. Patronat medialny: Telewizja Polsat News, RMF MAXXX , trójmiasto.pl, rynek-ksiazki.pl, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, wydawca.com.pl, CzasDzieci.pl, smakksiazki.pl.
Serdecznie zapraszamy na Plener Literacki w Gdyni na Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego od piątku do niedzieli (15-17 lipca 2022), w piątek w godz. 12.00-19.00, w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.
Szczegółowy program na stronie: historiaikultura.pl