Znajdź nas na:
Kalendarz

Pola Nadziei na Pomorzu 2023

Miejsce:
Województwo Pomorskie
Adres:
Różne lokalizacje, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
23-04-2023 godz. 13:00-
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Szczegółowe informacje:

Zapraszamy na Pola Nadziei na Pomorzu 2023! Przyłącz się do wielkiej kwesty na rzecz pomorskich hospicjów! Wesprzyj NASZĄ WSPÓLNĄ ZBIÓRKĘ!

Pola Nadziei organizowane są każdej wiosny w wielu miastach Polski, także w Trójmieście i w Pucku. Celem akcji jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Równie ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących.

W tym roku kwesta Pola Nadziei na Pomorzu odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia. Tworzona przez 7 pomorskich hospicjów akcja, ma ukazać społeczeństwu na czym polega opieka hospicyjna, jak wygląda troska o pacjentów i codzienne działanie.

Pola Nadziei na Pomorzu organizują : Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Caritas Archidiecezji Gdańskiej – Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci Bursztynowa Przystań, Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

W tym roku pierwszy raz akcję Pola Nadziei na Pomorzu organizować będzie także Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.

Dochód z całej zbiórki wesprze działalność tych hospicjów.
Dokładny scenariusz i opis wydarzenia dostępny będzie na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania poszczególnych wydarzeń.
Dołącz do nas i wrzuć datek, który pomoże hospicjom w trudnym czasie.
Niech dobro zakwitnie!

Cookie Consent with Real Cookie Banner