Znajdź nas na:
Kalendarz

Polka niepodległa – historia w spódnicy (spektakl dla dzieci)

Miejsce:
Teatr na Plaży
Adres:
Mamuszki 2, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
Niedziela, 10-11-2019, 18:00 - 20:00
Poniedziałek, 11-11-2019, 17:00 - 19:00
Koszt wstępu:
40 zł
Szczegółowe informacje:

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis ma zaszczyt zaprosić na swoją najnowszą premierę pt.: „POLKA NIEPODLEGŁA – HISTORIA W SPÓDNICY” w reżyserii Jadwigi Kościk na podstawie książki Anny Dziewit- Meller „Damy, dziewuchy, dziewczyny” z wykorzystaniem ilustracji autorstwa Joanny Rusinek.

Spektakl w formie artystyczno-edukacyjnego monodramu (teatralny projekt edukacyjny) opowiada o silnych, zdeterminowanych i utalentowanych kobietach, bez których współczesna Polska wyglądałaby zapewne zupełnie inaczej. Sztuka podejmuje próbę przybliżenia sylwetek kobiecych bohaterek, które w wyjątkowy sposób wpisały się w historię Polski i polskiego społeczeństwa. W trakcie przedstawienia poznamy losy Marii Skłodowskiej – Curie, Zofii Stryjeńskiej, Jadwigi Komornickiej, Krystyny Krahelskiej, Ireny Sendlerowej, Marii Komornickiej, Stefanii Wilczyńskiej, Krystyny Skarbek Simony Kossak i Wandy Rutkiewicz.

Wszystkie zaprezentowane bohaterki wpisują się w przełomowy okres dla Polski odzyskania niepodległości po ponad stu latach zaborów ale co najważniejsze wywalczenia dla Polek pełnego prawa wyborczego. Spektakl przygotowała najstarsza, młodzieżowa obsada Sopockiego Teatru Muzycznego a premiera odbędzie się w Teatrze na Plaży 10,11 listopada 2018 o godz. 17.00.

Reżyseria, przygotowanie aktorskie i wokalne: Jadwiga Kościk
Tekst: Anna Dziewit – Meller
Ilustracje: Joanna Rusinek
Scenografia: Magda „Bąbel” Adamowska
CHOREOGRAFIA/RUCH SCENICZNY : Joanna Czajkowska, Katarzyna Wyborska
Opracowanie Muzyczne: Jadwiga Kościk, Mateusz Lipiński
Kostiumy: Magdalena Bem, Magda „Bąbel” Adamowska
Wizualizacje: Mateusz Gierc
Dźwięk: Piotr Kądziela