Znajdź nas na:
Kalendarz

Pomorski Piknik Energetyczny

Miejsce:
Skwer Arki Gdynia
Adres:
Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
Sobota, 11-06-2022, 10:00
Niedziela, 12-06-2022, 16:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

3. Pomorski Piknik Energetyczny! Wszystko o odnawialnych źródłach energii, ochronie powietrza i elektromobilności! Będzie zabawa, ale i dużo wiedzy. Nie zabraknie specjalistów, wymiany doświadczeń i ciekawych eksperymentów.

Jak dbać o środowisko? Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku Urząd Miasta Gdynia, PGE Energia Ciepła oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej pokażą, że warto postawić na sprawdzone i ekologiczne urządzenia oraz pojazdy.

Tematyka:
Odnawialne źródła energii

– kolektory słoneczne
– panele fotowoltaiczne
– gazowe i sprężarkowe pompy ciepła.
Efektywne systemy grzewcze oparte o paliwa stałe i gazowe
– kotły gazowe
– niskoemisyjne kominki
– miejska sieć ciepłownicza.
Elektryczne zeroemisyjne pojazdy
– rowery
– hulajnogi
– czterokołowce.

Edukacja, edukacja i edukacja. Organizatorzy wydarzenia informować będą o uchwałach antysmogowych, monitoringu powietrza, możliwościach uzyskania dofinansowania na ekologiczne inwestycje. Obecni będą również doradcy energetyczni WFOŚiGW w Gdańsku! A wraz z nimi potężna dawka wiedzy na bardzo ciekawe zagadnienia:
– jak efektywnie i zdrowo dostarczyć ciepło i prąd do domu;
– jak szybko i ekologicznie dotrzeć do pracy, kina czy teatru;
– jak znaleźć oszczędności w budżecie energetycznym.

Na spragnionych wyzwań czekać będzie gra terenowa z atrakcyjnymi nagrodami, liczne konkursy wiedzy o ochronie środowiska, a także elektryczne rowery. Po aktywnościach umysłowych i fizycznych można będzie skorzystać ze strefy relaksu, a w niej – mnóstwo ciekawych książek, leżaki. Działać będzie też strefa gastronomiczna.

UWAGA! Każdy kto przyjedzie na wydarzenie własnym rowerem, hulajnogą lub na rolkach otrzyma upominek!

Pomorski Piknik Energetyczny odbędzie się 11 i 12 czerwca 2022 roku na Skwerze Arki Gdynia przy Bulwarze Nadmorskim. W sobotę trwać będzie w godz. 10:00-17:00, w niedzielę w godz. 10:00- 16:00.