Znajdź nas na:
Kalendarz

Powitaj wakacje na Festynie Rodzinnym

Miejsce:
Boisko przy II LO w Sopocie
Adres:
Aleja Niepodległości 751, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
25-06-2022 godz. 12:00-15:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Zakończenie roku szkolnego i powitanie wakacji to idealny moment na świętowanie. Wiedzą o tym najmłodsi mieszkańcy Sopotu, którzy w ostatnią sobotę czerwca będą bawić się na festynie rodzinnym. Impreza będzie doskonałą okazją do odpoczynku i integracji z sopocianami pochodzącymi z różnych stron Europy i świata. Zapraszają wolontariusze Centrum Wsparcia Ukrainy i sopockie organizacje pozarządowe.
Wyjątkowy festyn odbędzie się w sobotę, 25 czerwca. Dzieci i całe rodziny będą mogły bawić się na boisku przy II LO w Sopocie (Aleja Niepodległości 751) od 12:00 do 15:00.
Najmłodszym z pewnością spodobają się:
• malowanie twarzy,
• konkursy ze słodkimi nagrodami,
• gry i zabawy.
Uczestnicy festynu otrzymają możliwość spróbowania przysmaków z różnych stron Europy. Sopocianki pochodzące z Ukrainy zapowiedziały, że osoby bawiące się w trakcie wydarzenia będą mogły spróbować pierogów i słodkich wypieków. Wspólne spędzanie czasu będzie również okazją do wsparcia działań wolontariuszy, którzy niosą pomoc nowym mieszkańcom Sopotu z Ukrainy. Na boisku dostępna będzie puszka, do której będzie można składać ofiary na rzecz uciekających przed wojną.
Organizatorami festynu są wolontariusze Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie, członkowie Platformy Wsparcia Cudzoziemców, Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, Trójmiejska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza oraz harcerze sopockiego Hufca ZHP.