Znajdź nas na:
Kalendarz

Poznajmy się! Artystyczne spotkania dla dzieci

Miejsce:
NOMUS Nowe Muzeum Sztuki w Gdańsku
Adres:
Jaracza 14, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
21-09-2022 godz. 16:00-19:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Zapraszamy najmłodszych na cykl warsztatów odbywających się w każdą środę od września do listopada w NOMUS-ie. W każdym miesiącu dzieci rozbudzać będą swoją kreatywność i zaspokajać potrzeby twórcze pod okiem innego artysty, poznając różne techniki twórczego wyrazu. Zapewniamy materiały warsztatowe!
We wrześniu na tapet weźmiemy fotografię. 📸
Warsztaty fotograficzne dla dzieci będą skupione na poznaniu ich sposobu patrzenia na świat. Uczestnicy nauczą się podstaw obsługi aparatu, komponowania obrazu i szukania światła. Zajęcia będą nastawione na zdobywanie wiedzy w praktyce. Po krótkiej części teoretycznej najmłodsi będą wykonywali własne fotografie, przejdą przez proces selekcji i opowiadania historii na zdjęciach, a wszystko to odbędzie się w scenerii nieustająco zmieniającej się Stoczni Gdańskiej.
📌 Dla kogo? Dzieci w wieku 7-12 lat
📌 Kiedy: 7, 14, 21, 28.09.2022, godz. 16:00 – 19:00
📌 Miejsce: NOMUS – Nowe Muzeum Sztuki, ul. Jaracza 14
📌 Prowadzenie: Bartek Bańka
📌 Obowiązują zapisy!
📌 Kontakt: Ośrodek Edukacji Muzealnej, Wolontariatu i Współpracy z Publicznością, zapisy@mng.gda.pl, tel. 512 034 327
________
Poznajmy się! to pilotażowy cykl działań sąsiedzkich mający na celu budowanie publiczności NOMUS-u. Ich celem jest wzajemne poznanie się, a w szczególności poznanie potrzeb kulturalnych mieszkańców Śródmieścia. Mamy nadzieję, że dzięki przyjętej formule dialogu, skutkującej w przyszłości tworzeniem programu edukacyjnego odpowiadającego potrzebom mieszkańców, uda się nam zwiększyć uczestnictwo Gdańszczan i Gdańszczanek w ofercie NOMUS-u. 👫
Chcielibyśmy, aby proponowany cykl spotkań budował wśród uczestników szeroki zakres kompetencji, dlatego zachęcamy do udziału we wszystkich wrześniowych spotkaniach. Widzimy się w każdą środę o 16.00.
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska