Znajdź nas na:
Kalendarz

Przebudzenie – rodzicielstwo w zmiennych czasach | Spotkanie autorskie i warsztaty dla rodziców

Miejsce:
Hevelianum
Adres:
Gradowa 6, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
20-03-2022 godz. 11:00-13:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
🟢 #HevelianumRelaks
Świadomy i „przebudzony” rodzic to świadome i szczęśliwe dziecko. Bycie rodzicem w dzisiejszym świecie to nie lada wyzwanie. Z jednej strony mamy do czynienia z przedłużającą się pandemią, z drugiej – wojną w Ukrainie. Takie wyzwania wymagają od nas, jako rodziców, umiejętności odnalezienia się w zmiennej, nieoczekiwanej rzeczywistości. Hevelianum zaprasza na spotkanie autorskie z dr Anną Hildebrandt-Mrozek połączone z warsztatem pozytywnego wzmocnienia w roli rodzicielskiej. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy.
W trakcie warsztatów poszukamy odpowiedzi na pytania: w jaki sposób zachować zdrowy dystans względem okoliczności życia? Jak pracować nad przekonaniami w naszej głowie, by nie lękać się zewnętrznych okoliczności i nie przenosić tych lęków na dziecko? Celem warsztatu jest doświadczenie pozytywności, pozytywne wzmocnienie rodziców w sferze świadomego rodzicielstwa w oparciu o zasoby osobiste – uruchomienie poczucia sprawczości osobistej rodzica, poczucia sensu i celu, osobistego wzrostu, panowania nad otoczeniem, samoakceptacji, rozwijania dobrych relacji z innymi.
Program warsztatu:
1. Dobrostan rodzica – od czego zależy?
2. Na co mam dzisiaj CZAS?
3. Kompetencje współczesnych rodziców – jak żyć, by dobrze żyć?
4. Narzędzia praktykowania dobrego życia w codzienności rodzicielskiej.
O prelegentce:
Anna Hildebrandt-Mrozek jest doświadczoną edukatorką, coachem, trenerką i doradcą nauczycieli, dyrektorów i rodziców w obszarze psychologii pozytywnej i wzmacniania dobrostanu. Naukowiec i praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w edukacji. Autorka publikacji „Pasja życia – życie z pasją” oraz realizowanego w szkołach programu „Happiness at School”, którego celem jest poprawa dobrostanu i poczucia szczęścia całego środowiska szkoły. Jej misją jest przekazywanie doświadczenia szczęścia i nauka o tym, jak o szczęściu opowiadać i się go uczyć. Jej specjalizacją jest budowanie poczucia własnej wartości, odkrywanie talentów i mocnych stron, rozwijanie inteligencji emocjonalnej i profilaktyka stresu we współczesnym świecie. Pierwszy w Polsce Chief Happiness Officer w edukacji. Prowadzi własnego bloga www.MovusMovere.pl.
PRZEBUDZENIE – Rodzicielstwo w zmiennych czasach
20 marca, niedziela, g. 11.00–13.00
Hevelianum. Wozownia Artyleryjska, Sala Haxo