Znajdź nas na:
Kalendarz

Przepędzanie zimy

Miejsce:
Owidz Grodzisko
Adres:
Rycerska 1, Owidz
Czas trwania wydarzenia:
20-03-2022 godz. 14:00-17:00
Koszt wstępu:
10 zł dziecko , dorośli bezpłatnie!
Zima nie odejdzie dopóki jej nie przepędzimy, zatem przybywajcie licznie na tradycyjne owidzkie wydarzenie, podczas którego zrobimy to należycie, witając jednocześnie wiosnę!
Zapraszamy całe rodziny w niedzielę, 20 marca, do wspólnej zabawy, która jednocześnie będzie podtrzymaniem tradycji naszych przodków, dotyczących Marzanny i niszczenia jej kukiełki.
Wszystko rozpocznie się o 14:00 arcyciekawym wstępem: kierownik Muzeum Mitologii Słowiańskiej, Radosław Sawicki opowie o Micie o Marzannie i Jaryle, dzięki czemu dowiecie się skąd tradycja palenia podobizny bogini zimy. Potem zaprosimy Was na grę terenową – Waszym zadaniem będzie zdobyć materiały niezbędne do tworzenia kukiełek, a jak już tego dokonacie (w co wierzymy mocno), to usiądziemy wspólnie do tworzenia podobizn Marzanny. Spłoną one na koniec w ognisku, dzięki czemu świat we władanie przejmie wiosna. Zachęcamy, by zabrać ze sobą prowiant na ognisko – przygotujemy wszystko, by była możliwość upieczenia sobie kiełbasek.
Koszt udziału w wydarzeniu to 10 zł – bilet jest tylko dla dzieci, dorośli uczestniczą bezpłatnie. Zachęcamy do udziału!