Znajdź nas na:
Kalendarz

RetroGaming w Podwórku ART

Miejsce:
Podwórko.art
Adres:
Świętego Piotra 2, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
20-08-2022 godz. 13:00-19:00
Koszt wstępu:
10 zł - dzieci do lat 14 (pod opiekną dorosłych) wstęp wolny!
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poczuć nieco atmosfery końcówki XX wieku oraz zainteresowanych doświadczeniami związanymi z grami wideo, na szczególne wydarzenie.
RetroGaming to szeroko pojawiające się zjawisko we współczesnej pop-kulturze. Kolorowe lata ’80 oraz ’90 na świecie sprzyjały rozkwitowi branży gier wideo, doprowadzając do narodzin nowych, wyspecjalizowanych sprzętów do multimedialnej, interaktywnej rozrywki. Zarówno do domowego zacisza, jak również do salonów gier napływały coraz to nowsze rozwiązania wykorzystujące ostatnie zdobycze ówczesnej technologii.
Pragnęlibyśmy przybliżyć nieco kulturę RetroGamingu poprzez prezentację oryginalnych konsol i komputerów z lat minionych, automatów ARCADE wprost z salonów gier, kartridży, kaset, wspominków i wiele innych materiałów archiwalnych, gadżetów, akcesoriów, prasy branżowej z minionych dekad. Całość dopełni muzyczny klimat lat ’80/’90 w klubowym wydaniu.
Zapraszamy wszystkich gotowych na nostalgiczną podróż w czasie, aby zapoznać się z prawdziwą historią branży gier wideo. Na odwiedzających czekają turnieje oraz wyzwania z nagrodami na retro sprzętach, do zgarnięcia masa gadżetów związanych z RetroGamingiem.