Znajdź nas na:
Kalendarz

Rodzina Addamsów

Miejsce:
Teatr Atelier Sopot
Adres:
al. Franciszka Mamuszki 2, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
Piątek, 25-11-2022, Szczegóły u Organizatora
Sobota, 26-11-2022, Szczegóły u Organizatora
Koszt wstępu:
40-80 zł

Historia najbardziej upiornej rodzinki wszech czasów, mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku, trafia na deski Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis – rezydenta Teatru Atelier przy al. Mamuszki 2.

Rodzina Addamsów Musical przypomina niekiedy mroczną wersję Romea i Julii. Wednesday Addams, zwana księżniczką ciemności, zakochuje się w uroczym chłopcu o imieniu Lucas i prosi swojego ojca Gomeza, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną Morticią, matką dziewczynki. Wszystko odwraca się do góry nogami, gdy pewnego wieczoru przy jednym stole spotykają się rodziny pochodzące z dwóch różnych światów…

Jak dokładnie potoczy się ta historia?
Zapraszamy wszystkich żywych, martwych… i niezdecydowanych! 🙂

Musical wyreżyseruje Jagoda Kościk. Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmie Jan Jarecki. Za choreografię odpowiadać będzie Maciej Florek „Gleba” , scenografię projektuje Magdalena Adamowska, a kostiumy Anna Wilczyńska -szefowa Szwalni projektowej w Gdyni. Charakteryzację wykona Alicja Zielinska i Marta Perkowska.

Muzyka w Rodzinie Addamsów stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej. Cały scenariusz jak i wszystkie utwory są w przekładzie Jacka Mikołajczyka.