Znajdź nas na:
Kalendarz

Rodzinne spacery po Dolnym Mieście | Architektura Starego Przedmieścia

Miejsce:
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
Adres:
Jaskółcza 1, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
27-05-2023 godz. 14:00-16:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
📅 sobota, 27.05.2023, godz. 14.00
🏛 zbiórka o godz. 14.00 pod wejściem do CSW ŁAŹNIA 1 na Dolnym Mieście
➡ wstęp wolny
📌 zapisy: Dominika Jastrzębska / d.jastrzebska@laznia.pl
🚶‍♀️🚶‍♂️ nazwiska prowadzących: Anna Perz i Jacek Górski
🚶‍♂️🚶‍♀️ kategoria wiekowa: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy
Zapraszamy wszystkich miłośników i miłośniczki lokalnych wędrówek na Rodzinny Spacer po Dolnym Mieście – Architektura Starego Przedmieścia. 🏗🏘🏙
Po dzielnicy oprowadzać będą Opowiadacze Historii i ich goście – entuzjaści dzielnicy, lokalni znawcy historii i dziejów miejsc, z którymi związane są ich dziecięce i dorosłe wspomnienia. Kolejna edycja spaceru przejdzie szlakiem architektury Starego Przedmieścia.
Dzięki rewitalizacji Dolne Miasto zyskuje nowych mieszkańców, a sama dzielnica zmienia się tu i teraz. Tym samym, ciągła potrzeba poznawania od nowa tego miejsca jest wciąż żywa. Lokalne wędrówki przybliżą spacerowiczom temat architektury i przyrody Dolnego Miasta, zabierając w sentymentalną podróż do rodzinnego domu. Uczestnicy i uczestniczki pobudzą swoją tożsamość lokalną i poczucie przynależność do dzielnicy.
Projekt realizowany w zakresie zadania „Dolne Miasto. W Centrum” w ramach kontynuacji projektu „Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku”, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.
Cookie Consent with Real Cookie Banner