Znajdź nas na:
Kalendarz

Rodzinne Spacery po Dolnym Mieście | Co trzeszczy w trzcinie? | Spacer ornitologiczny

Miejsce:
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
Adres:
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
11-06-2022 godz. 8:00-
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
UWAGA – specyfika spaceru wymaga porannej godziny. Ptaki są aktywne o tej porze 🦉
🚶‍♀️🚶‍♂️sobota, 11.06.2022, godz. 8.00
🚶‍♂️🚶‍♂️wstęp wolny
🚶‍♀️🚶‍♀️ilość miejsc ograniczona
🚶‍♀️🚶‍♂️zapisy: Dominika Jastrzębska / d.jastrzebska@laznia.pl | lub przez tę stronę ➡ https://bit.ly/3x2gGg0
🚶‍♀️🚶‍♀️nazwiska prowadzących: Ewelina Sobańska i Piotr Kamont
🚶‍♂️🚶‍♀️kategoria wiekowa: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy
Zapraszamy wszystkich miłośników i miłośniczki lokalnych wędrówek na Rodzinny Spacer po Dolnym Mieście – Co trzeszczy w trzcinie?🌱🌱
Po dzielnicy oprowadzać będą Opowiadacze Historii i ich goście 🚶‍♀️🚶‍♂️– entuzjaści dzielnicy, lokalni znawcy historii i dziejów miejsc, z którymi związane są ich dziecięce i dorosłe wspomnienia. Opowiedzą o terenach zielonych i ornitologicznych aspektach dzielnicy, o wędrówkach i miejscach odpoczynku rzadkich gatunków ptaków, które upodobały sobie szczególnie Opływ Motławy.
Dzięki rewitalizacji Dolne Miasto 🏘🏠zyskuje nowych mieszkańców, a sama dzielnica zmienia się tu i teraz. Tym samym, ciągła potrzeba poznawania od nowa tego miejsca jest wciąż żywa. Lokalne wędrówki przybliżą spacerowiczom temat architektury i przyrody Dolnego Miasta, zabierając w sentymentalną podróż do rodzinnego domu. Uczestnicy i uczestniczki pobudzą swoją tożsamość lokalną i poczucie przynależność do dzielnicy.
Projekt realizowany w zakresie zadania „Dolne Miasto. W Centrum” w ramach kontynuacji projektu „Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku”, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.