Znajdź nas na:
Kalendarz

Rodzinny dzień w MNG

Miejsce:
Oddział Sztuki Dawnej, Muzeum Narodowe w Gdańsku
Adres:
ul. Toruńska 1, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
05-06-2022 godz. 12:00-13:40
Koszt wstępu:
1 - 15 zł
🥳 Pora na Rodzinny dzień w MNG!
W niedzielę 5 czerwca zapraszamy dzieci z opiekunami na Rodzinny dzień w MNG. Motywem przewodnim wydarzenia będzie… nauka! Kuratorka wystawy stałej dr Magdalena Mielnik opowie, czym zajmowali się dawni gdańscy naukowcy, a potem sami będziemy eksperymentować na Rodzinnych warsztatach z cyjanotypii.
🦋 Po wystawie z kuratorem
⏱️ 12.00-12.40
„Oprowadzania kuratorskie są tylko dla dorosłych”. Bzdura! Zapraszamy Was na specjalne spotkanie z kuratorką wystawy. Opowie o mieszkańcach dawnego Gdańska, którzy zajmowali się nauką. Kilku z nich mieszka na obrazach w naszym muzeum i poznacie ich osobiście.
Prowadzenie: dr Magdalena Mielnik
🦋 Światło, chemia i rośliny. Rodzinne warsztaty z cyjanotypii
⏱️ 12.40-13.40
Astronomowie, medycy, fizycy – w Gdańsku działało wielu naukowców. Wśród nich byli też botanicy. Skrupulatnie badali rośliny, zakładali ogrody i hodowali egzotyczne gatunki. Na warsztatach opowiemy o współpracy pewnego gdańskiego malarza i botanika oraz o wyjątkowej technice fotograficznej o nazwie cyjanotypia. Wykorzystamy ją do stworzenia nietypowych zielników.
Prowadzenie: Ośrodek Edukacji Muzealnej
🍉 Miejsce: Oddział Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1, Gdańsk
🍓 Udział: w cenie biletu wstępu
🍋 Ilość miejsc ograniczona
🍎 Obowiązują zapisy – wyślij maila na adres: zapisy@mng.gda.pl
🍒 Kontakt: Ośrodek Edukacji Muzealnej, Wolontariatu i Współpracy z Publicznością, email: zapisy@mng.gda.pl, tel.: 512 034 327
Będzie fajnie!