Znajdź nas na:
Kalendarz

Rodzinny vanlife – Sardynia na dziko

Miejsce:
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
Adres:
Polanki 51, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
23-02-2023 godz. 16.00-17.30
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

erdecznie zapraszamy na opowieść Natalii i Marka Wielgus „Rodzinny vanlife – Sardynia na dziko”. To kolejne spotkanie podróżniczo-przyrodnicze „CIEEkawi świata”.
Pierwszy rok pandemii COVID a my…10 miesięcy podróży kampervanem z 2ką małych dzieciaków. Czas wielkiej WOLNOŚCI – od informacji, krzyku, szumu medialnego, pandemii, wszechobecnej konsumpcji. Życie tu i teraz na zwolnionych obrotach, które wyczuliło nas na nas samych, naturę, drugiego człowieka.
Sardynia, bujna wyspa o klimacie, który każdego dnia ‘wymuszał’ uśmiech na naszych twarzach. Już w lutym zaczyna pachnieć wiosennie kwitnącymi kwiatami i ziołami. W górach mijamy wolno pasące się krowy, owce, kozy. Tu każdy żyje wolniej i w wolności.
Edukacja domowa, wspin, rower, trekking – vanlife z 2ką małych dzieciaków to nie wakacyjny urlop.
Zachodnie, dzikie wybrzeże Sardynii powala nas z nóg – dzikość, piękno, klify, urocze małe zatoczki z plażami oraz wielkie i przerażające góry plastiku – kaski, butelki, baniaki, oraz te najbardziej groźne – mikroplastik i pellet.
Zapraszamy w podróż po Sardynii, małej rajskiej wyspie, w której odbija się piękno, jak i największe problemy naszego świata.
Spotkanie finansowane jest ze środków Województwa Pomorskiego.
Serdecznie zapraszamy!

Cookie Consent with Real Cookie Banner