Znajdź nas na:
Kalendarz

Rymowanki z dreszczykiem, chochlikiem i morałem

Miejsce:
Oliwski Ratusz Kultury
Adres:
Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
23-04-2022 godz. 14:00-15:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Igą Gawęcką, autorką książki „Rymowanki z dreszczykiem, chochlikiem i morałem”.
Co się zdarzyło w Smokolandzie? Czy bratek jest hultajem? Gdzie można spotkać krasnoludka? Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się na spotkaniu.
„Rymowanki” to wierszowane opowieści, które bawią, a czasami przyprawiają o dreszczyk emocji. Bo przecież wszyscy lubimy przygody, prawda?
Wierszowane bajki Katarzyny Igi Gawęckiej, doskonale zilustrowane przez duet tworzony przez Hanię Kmieć i Kasię Cichosz, łączą tradycję z nowoczesnością. Przekorne i dowcipne, żonglują konwencjami, a ich przesłanie zawiera się nie tylko w tytułowych morałach, lecz także między wierszami. Młodzi czytelnicy znajdą w „Rymowankach” literacką zabawę, usłyszą dźwięczność języka, poznają radość lektury.
Spotkanie dla dzieci w wieku od 6 lat.
#oliwskieświętoksiążki
KATARZYNA IGA GAWĘCKA – pisarka i dokumentalistka. Autorka między innymi znanej i lubianej animowanej serii dla dzieci „Przytulaki”, wielokrotnie wznawianych książek „Kaszëbsczé abecadło” i „Twój pierwszi słoworz”, a także biografii „Halina Mickiewiczówna. Ciepło głosu i serca” oraz „Tyrmand i Ameryka” (z Maciejem Gawęckim). Scenarzystka i reżyserka, realizatorka filmów i reportaży dokumentalnych („Zapomniany przyjaciel. Rzecz o Herbercie Hooverze”, „Amerykański brzeg Leopolda Tyrmanda”, „Amerykańscy eksperci o Polsce”). Pracuje nad książką i filmem o Macieju Kosycarzu.
HANIA KMIEĆ i KASIA CICHOSZ, czyli studio.kmicic – duet graficzek, którym żaden projekt nie jest straszny. Współpracują między innymi z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku, Muzeum Miasta Gdyni, gdyńską tuBazą i Gdańską Szkołą Szyldu. Tworzą plakaty, zajmują się projektowaniem identyfikacji graficznych, ale szczególnie lubią się posługiwać językiem ilustracji. Rymowankami oficjalnie debiutują jako ilustratorki książek dla dzieci – i na pewno jeszcze o nich usłyszymy.
OLIWSKIE ŚWIĘTO KSIĄŻKI jest dofinansowane ze środków MIASTA GDAŃSKA.