Znajdź nas na:
Kalendarz

SJF 2019 słuchowisko: Grająca książka /premiera

Miejsce:
Teatr na Plaży
Adres:
Mamuszki 2, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
13-10-2019 godz. 16:00-18:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Słuchowisko Grająca książka – Warsztaty Kids in Sopot / Sopot Jazz Festiwal 2019 – finał programu edukacyjnego.

Prowadzący: Joanna Bronisławska
Lokalizacja: Teatr na Plaży, 16:00

GRAJĄCA KSIĄŻKA – słuchowisko na żywo na podstawie książki Marianny Oklejak “No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk” wydawnictwo Egmont 2019

Marianna Oklejak powraca z kolejną książką autorską. Tym razem na warsztat bierze muzykę i wraz z trojgiem stworzonych przez siebie bohaterów zabiera nas w bajecznie kolorową, pełną ciekawostek i dźwięków podróż w przeszłość – dalszą i bliższą, od Little Richarda do Bjӧrk.

Co się stanie, gdy zostawicie w domu samym sobie Psa, Fretkę i Małego króliczka? Będzie awantura. Prawdziwa muzyczna draka. Pies i Fretka to otrzaskani melomani i didżeje, którzy próbują wyrobić muzyczne ucho królika. Futrzaki wskakują do gramofonu i razem z czytelnikami wyruszają w szaloną podróż przez pokręcone dzieje muzyki rozrywkowej. Trójka zwierzaków przemieszcza się głównie pomiędzy USA a Anglią, czyli miejscami, gdzie rodziły się najjaśniejsze gwiazdy i najbardziej znane dźwięki XX i XXI wieku.

W rolę trzech zwierzaków –  bohaterów książki wcieli się, lub raczej przechwyci i przefiltruje przez siebie trójka artystów: aktorka Teatru Wybrzeże, szefowa prężnie działającej w Sopocie Fundacji Teatru BOTO –  Sylwia Góra-Weber oraz muzycy, performerzy: Joanna Bronisławska i Wojciech Kucharczyk znani między innymi z duetu MOŁR DRAMMAZ.

Na scenie nie spotykają się po raz pierwszy. Łączy ich sposób w jaki myślą o sztuce: brak ograniczeń, szaleństwo i pasja. Zainspirowani książką Marianny Oklejak, która zadba o wizualną stronę niedzielnego spotkania, przeprowadzą nas przez bardzo im bliski wycinek historii muzyki.
Zapraszamy na premierę, specjalnie przygotowaną na Sopot Jazz Festiwal. To przygoda dla wszystkich zainteresowanych muzyką – od 5 do 110 lat.

Widownia nie będzie siedzieć bezczynnie. Każdy powinien spróbować tworzyć muzykę, a nuż coś z tego będzie. Coś zadźwięczy, coś zatrybi, coś zagra!

Wstęp bezpłatny
NO TO GRAMY!
Zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu.