Znajdź nas na:
Kalendarz

Sopocka Majówka w PGS! (1-2-3- maja)

Miejsce:
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
Adres:
Plac Zdrojowy 2, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
Niedziela, 01-05-2022, 12:00
Wtorek, 03-05-2022, 14:00
Koszt wstępu:
Szczegóły w opisie
Sopocka Majówka zaczyna się już 30 kwietnia. My startujemy 1 maja. Organizujemy trzy wydarzenia – po jednym na każdy dzień Majówki.
Długi weekend majowy to okazja do złapania oddechu i relaksu. Po pandemicznej przerwie sopocianie i turyści będą mogli rozpocząć sezon w aktywnym i kulturalnym stylu. Sopot przygotował na tę okazję szereg bezpłatnych atrakcji. Koncerty, warsztaty kotylionowe, animacje dla dzieci, wystawy, pokaz mody czy piknikowanie na trawie – to tylko niektóre z propozycji. Pełną informacje o wszystkich wydarzeniach Majówki w Sopocie znajdziecie TUTAJ 👉
https://bityl.co/BwEc
◼ Sopocka Majówka w PGS – program
✔ 1 maja, godz. 12:00
➡ Warsztaty plastyczne dla dzieci „Nie taki Niesporczak straszny…”
Zadaniem uczestników warsztatów będzie wczucie się w rolę naukowca-odkrywcy. Każdy może wymyślić stworzenie nadając mu nazwę, konkretne cechy, zadania, sposób rozmnażania i, co najważniejsze w materii plastycznej, konkretny wygląd. Przy pomocy środków plastycznych takich jak: kredki, farby, kolorowe papiery, sznurki, guziki itd. będzie można stworzyć własnego mikrostwora.
Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik będzie mógł zaprezentować swoje „odkrycie” pozostałym osobom. Głównym celem warsztatów jest pobudzenie wyobraźni oraz przekazanie konkretnej wiedzy na temat istot niewidocznych gołym okiem, ale odgrywających szalenie istotną rolę w ekosystemie.
Prowadzenie: Grażyna Rigall
Wiek 5+
Wstęp wolny
✔ 2 maja, godz. 12:00
➡ Autorskie oprowadzanie po wystawie Aleksandry Szewczuk “Granice”
Prowadzenie: Aleksandra Szewczuk
Oprowadzanie bezpłatne, obowiązuje bilet wstępu do galerii.
✔ 3 maja, godz. 12:00
➡ Oprowadzanie po wystawie “Ryszard Stryjec – Retrospektywa”
Prowadzenie: Maja Murawska
Oprowadzanie bezpłatne, obowiązuje bilet wstępu do galerii.