Znajdź nas na:
Kalendarz

Sopocki Festiwal Biegowy

Miejsce:
Sopockie Błonia
Adres:
Bitwy pod Płowcami, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
16-09-2023 godz. 15:00-
Koszt wstępu:
5 - 60 zł

16 września, w sobotę, na sopockich błoniach odbędzie się Sopocki Festiwal Biegowy. Początek o godz. 15:00. Zapisy już trwają.

W programie imprezy zaplanowano cztery, całkowicie różne wydarzenia biegowe. To Bieg granicami Sopotu (trasa o długości ok. 18 km), połączony z zaliczeniem punktów kontrolnych, bieg z pomiarem czasu na 2,0 km i 3,5 km, bieg przez tor przeszkód dla dzieci i spektakularny bieg UV ColoRUN, który jest radosnym pokonywaniem kilkusetmetrowej pętli, połączonym z obsypywaniem się kolorowymi, jarzeniowymi proszkami. Wszystko to po zmroku daje niesamowity efekt.

Punktualnie o godzinie 15:00 na trasę wyruszą wyposażeni w mapki uczestnicy Biegu granicami Sopotu i biegacze startujący na 2,0 i 3,5 km.

Na Błoniach stanie także tor przeszkód dla dzieci. Udział mogą wziąć dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Młodzi biegacze zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe: 3-5 lat, 6-8 lat i 9-12 lat. Uczestnik może pokonać tor dwukrotnie, przy czym do klasyfikacji na mecie liczy się tylko lepszy z osiągniętych czasów. Początek biegu na torze przeszkód o godz. 15:00.

Dorośli biegacze, którzy wolą krótsze trasy, będą mogli wybierać pomiędzy dystansem 2,0 km a 3,5 km. Trasę biegu można przebiec lub przejść szybkim marszem. Można wyruszyć z kijkami, z wózkiem dziecięcym, z psem. Udział w tych biegach wymaga ukończenia 16 lat. Oba biegi są z pomiarem czasu. Start:
• Bieg na 2 km – godz. 15:45.
• Bieg na 3,5 km – godz. 16:30.

Zwieńczeniem Sopockiego Festiwalu Biegowego jest UV ColoRUN, który rozpocznie się o godz. 19:30. Biegacze przez 33 minuty pokonują kilkusetmetrową pętlę. Uczestnik musi mieć ukończone 18 lat. Wszyscy startują jednocześnie i starają się w ciągu 33 minut wykonać jak najwięcej okrążeni. Celem biegu jest popularyzacja aktywności fizycznej, nie będą wyłaniani najszybsi zawodnicy.

Zapisy i informacje organizacyjne są już uruchomione na platformie: https://elektronicznezapisy.pl/event/7674/strona.html

Zapisy online trwają do 14 września do północy. Zapisy na miejscu będą możliwe pod warunkiem wolnych miejsc na listach startowych i trzeba pamiętać, że opłata startowa na miejscu jest wyższa. Biuro pracuje w godz.: 13:00 – 14:45 i w godz. 18:00 – 19:15.

Na miejscu będzie możliwość pozostawienia rzeczy osobistych w namiocie, pełniącym funkcję depozytu. Ustawiona zostanie także szatnia. Biegi odbędą się bez względu na warunki pogodowe, trzeba więc dostosować ubiór biegowy do pogody.

Cookie Consent with Real Cookie Banner