Znajdź nas na:
Kalendarz

Sopocki Piknik Naukowy „Ocean Zmian”

Miejsce:
Instytut Oceanologii PAN
Adres:
Powstańców Warszawy 55, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
11-06-2022 godz. 10:00-16:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Szczegółowe informacje:

Częścią Otwartych Dni Nauki jest Sopocki Piknik Naukowy. Jest to impreza adresowana do wszystkich osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy na temat środowiska morskiego oraz relacji między ludźmi i tym środowiskiem.

Tradycja Pikniku sięga 2003 roku i początków Bałtyckiego Festiwalu Nauki, a od 14. lat Sopocki Piknik jest samodzielną imprezą organizowaną przez Instytut Oceanologii PAN i Sopockie Towarzystwo Naukowe. Ideą która nam przyświeca jest zapewnienie wszystkim gościom Pikniku dobrej zabawy przy nauce. Tutaj spotkacie specjalistów z różnych dziedzin i każdy, kto kieruje się ciekawością i troską o stan świata w przyszłości, będzie mógł zarówno poszerzyć wiedzę, jak i przedyskutować własne pomysły.

Tegoroczną imprezę zaplanowaliśmy na sobotę, 11 czerwca na terenie IO PAN w Sopocie przy ul. Powstańców Warszawy 55 w godzinach 10 – 16. Na placu przed Instytutem ustawimy kilkanaście namiotów, w których różne instytucje będą prezentować swoją działalność naukową i nie tylko. Oprócz tego, w sali seminaryjnej Instytutu odbywać się będą interesujące prelekcje i projekcje filmów, a dla najmłodszych przygotowujemy gry, konkursy i zajęcia warsztatowe.

Aktualne informacje dostępne są również na stronach:

https://www.oceanofchanges.com/odn/spn2022

https://www.oceanofchanges.com/en/odn/spn2022

http://www.stn.edu.pl/spn2022

https://todaywehave.com/Sopocki_Piknik_Naukowy_2022.html

A także na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/670046044261960

Link do poprzedniej edycji:

https://old.iopan.pl/odn2021/sdn/index.html