Znajdź nas na:
Kalendarz

Spacer na nietoperze

Miejsce:
Parking przy Costa Apartaments w Sopocie
Adres:
Skrzyżowanie ul. Kopernika i Armii Krajowej, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
12-09-2020 godz. 18:30-20:45
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

To będzie wyjątkowy wieczór – na spacer na nietoperze! To tak tajemnicze zwierzę, że wiele może Cię zaskoczyć…

Tego wieczora wpadniesz pod opiekuńcze skrzydła… chiropterologa, Ani Zapart. Z niezwykłą pasją opowie Ci dlaczego nietoperze są tak pożyteczne, czemu niesłuszne niektóry się ich boją oraz kiedy najłatwiej je zaobserwować i jak się orientują w terenie. Dowiesz się czy nietoperze to głodomory i ile komarów mogą zjeść oraz co zrobić, gdy spotkasz nietoperza, któremu trzeba pomóc. Zobaczysz sprzęt naukowy do badań tych zwierząt i dzięki niemu usłyszysz latające w pobliżu osobniki! Tak, usłyszysz coś czego normalnie nasze ucho nie wychwyci. Większość gatunków jest, bowiem niesłyszalna dla ludzkiego ucha. Tych chronionych zwierzaków poszukacie w pobliżu kamieniczek, domków jednorodzinnych i w lesie, w okolicy Opery Leśnej. Taki emocjonujący wieczór szybko się nie powtórzy! 🙂

Zbiórka w godz. 18:30-18:45. Dłużej nie czekamy, bo na nietoperze gnamy… 🙂
KONIECZNE ZAPISY NA SPACER: a.zapart.nietoperek@gmail.com
PODAJ: imię i nazwisko, nr tel. kontaktowego a w przypadku większej grupy liczbę osób i wiek dzieci. Potwierdzamy wpisanie na listę. Z przypadku niesprzyjającej pogody lub innych niezależnych od nas przyczyn, zastrzegamy możliwość zmiany terminu spaceru.
ZABIERZ ZE SOBĄ: sprawną latarkę, terenowe obuwie i ciepłą odzież dostosowaną do pogody, prowiant. W trosce o siebie i innych, weź maseczkę, chustę lub przyłbicę i płyn do odkażania dłoni.

Spotkanie odbywa się w ramach II edycji projektu “W trosce o dzikość – pomagaj z głową!” dofinansowanego prze Urząd Miasta w Sopocie.

REGULAMIN:
1. Udział możliwy tylko po rejestracji i potwierdzeniu przez Organizatora. W przypadku rezygnacji uczestnik zobowiązany jest do poinformowania o tym Organizatora aby ten mógł zaprosić osoby z listy rezerwowej.
2. Spotkanie jest bezpłatne i organizowane dla grupy 15 os. Uczestnicy pokrywają tylko koszty dojazdu.
3. Przewodnik i uczestnicy w trosce o zdrowie proszenie są o korzystanie z własnych środków ochronnych (maseczka, przyłbica, chustka i płyn do odkażania dłoni).
4. W spacerze udział mogą wziąć tylko osoby nieobjęte kwarantanną, izolacją, nadzorem epidemiologicznym i bez jakichkolwiek dolegliwości wskazujących na chorobę zakaźną (np. stan podgorączkowy lub gorączka, duszności, ogólne rozbicie i ból mięśni).
5. Z uwagi na charakter epidemii COVID-19 niezależnie od zastosowania zasad dotyczących przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego istnieje ryzyko zakażenia się koronawirusem. Uczestnicy spaceru – w przypadku wykrycia niepokojących objawów lub potwierdzenia koronawirusa – zobowiązani są do poinformowania o tym Organizatora a ten zobowiązany jest do przekazania informacji pozostałym uczestnikom.
6. Podczas spaceru uczestnicy nie będą korzystali z zasobów edukacyjnych w budynkach zamkniętych.
7. Organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania lub zmiany terminu spaceru ze względy na pogodę i inne nieprzewidywalne okoliczności. Uczestnicy zostaną o tym niezwłocznie poinformowani.