Znajdź nas na:
Kalendarz

Spektakle (nie tylko) dla rodziców

Miejsce:
Konsulat Kultury Gdynia
Adres:
Jana z Kolna 25, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
12-03-2023 godz. 17:00-18:00
Koszt wstępu:
Szczegóły w opisie
Ile razy miałeś ochotę wyjść do teatru, ale nie miałeś z kim zostawić swojej pociechy?
Tym razem, mamy rozwiązanie. Możesz obejrzeć spektakl, a my w tym czasie zajmiemy się Twoim dzieckiem.
Pod okiem doświadczonych animatorów, małe smyki będą twórczo spędzać czas podczas różnorodnych warsztatów. Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 4-12 lat.
Cena biletu na spektakl pozostaje zgodna z cennikiem. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem: edukacja@gck.gdynia.pl
Do teatru zapraszamy 20 minut przed rozpoczęciem spektaklu, a po odbiór dziecka najpóźniej 15 minut po jego zakończeniu.
Przed zgłoszeniem dziecka, prosimy o zapoznanie się z regulaminem 👉 https://www.gck.gdynia.pl/teatr/spektakle-dla-rodzicow/
W marcu, w ramach projektu Spektakl (nie tylko) dla rodziców, gramy:
⭐ O spektaklu „Stara baba. Tragedia antyczna”⭐
Wbrew podtytułowi – raczej komedia. Ale że każda dobra komedia bierze się z ludzkiego dramatu, więc Helenie, głównej bohaterce, wcale nie jest do śmiechu. Zostawia ją mąż, niestety dla młodszej kobiety, Helena czuje się zatem staro i radykalnie nieperspektywicznie. Ale od czego są przyjaciółki?
Przekonują, że nie wszystkie karty zostały rozdane, że można jeszcze wziąć się za siebie, że każdy koniec jest jednocześnie początkiem. Helena daje się im przekonać i zaczyna walczyć: rusza na fitness i szuka romansu. Ale czy rzeczywiście proste sposoby mogą trwale odmienić jej życie? Może trzeba porozmawiać z kimś, kto cały ten system starzenia się i przemijania wymyślił?
Szymon Jachimek, autor „Starej baby”, postanowił opowiedzieć tę bardzo współczesną historię w najbardziej klasyczny z możliwych sposobów: językiem antycznej tragedii. Na scenie zobaczymy więc chór, Olimp i aktorów, którzy wypowiadają wyłącznie rymowane kwestie.
W targane tragicznymi konfliktami postaci wcielą się aktorzy-amatorzy z grupy „W Kaczych Butach”, wyreżyserowani przez Magdalenę Bochan-Jachimek. To czwarty spektakl tej formacji (po „Miłości bliźniego”, „Umowie o arcydzieło” i „Superświetnie”) w naszym repertuarze.
W spektaklu poza melodiami autorstwa i w aranżacji Anny Wiosny Rogowskiej wykorzystana została muzyka grecka – tradycyjna i inspirowana tradycyjną.
📆 12.03.2023, niedziela, godz. 17:00 – „Stara baba. Tragedia antyczna”
🎟 bilety (35 zł) 👉https://gck.interticket.pl/…/stara-baba-tragedia…
Cookie Consent with Real Cookie Banner