Znajdź nas na:
Kalendarz

Światło Gwiazd „Elektro czy Magneto?”

Miejsce:
Konsulat Kultury I Gdyńskie Centrum Kultury
Adres:
Jana z Kolna 25, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
30-01-2022 godz. 11:00-12:00
Koszt wstępu:
20 zł
Czy Ziemia jest wielkim magnesem i jak działa kompas? Od czego zależy temperatura i czego jest miarą? W jaki sposób zmienić stan skupienia i szybko zrobić lody? Czy da się złapać płomień? Przekonajmy się razem podczas gorącego termo pokazu! A do tego spotkasz profesora Andrzeja Strobela z Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach, który zabierze nas w niezwykłą podróż po Układzie Słonecznym i nie tylko! Zapraszamy na pokład statku kosmicznego Ziemia!
Poznaj z nami niezwykłą naturę światła oraz siły rządzące w Kosmosie i weź udział w naszym projekcie „Światło Gwiazd”! Na naszym kanale YouTube znajdziesz cztery bezpłatne odcinki programu. Spotkasz się z astronomami i fizykami z Obserwatorium oraz Fundacji Aleksandra Jabłońskiego, a od stycznia zapraszamy na kontynuację projektu w Konsulacie Kultury. Przygotowaliśmy do uczniów trzy spotkania.
Konsulat Kultury
ul. Jana z Kolna 25
Czas trwania: 60 minut
Bilety: 20 zł
Preferencje wiekowe: 12+
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA W KONSULACIE KULTURY
⭐ 31 styczeń 2022 godz. 11:00 – „Elektro czy Magneto?”
Czy prąd ma coś wspólnego z magnesem? Czy Ziemia jest wielkim magnesem i jak działa kompas? A może światło niesie w sobie odrobinę magnetyzmu? Czym jest napięcie, a czym natężenie prądu? Zapraszamy na elektryzujące spotkanie, podczas którego włosy staną dęba!
⭐ 28 lutego 2022 godz. 11:00 – „Ciepło-zimno”
Czy latem możemy zmarznąć, a zima może być gorąca? Od czego zależy temperatura i czego jest miarą? Czy można ją zobaczyć? W jaki sposób zmienić stan skupienia i szybko zrobić lody? Czy da się złapać płomień? Przekonajmy się razem podczas gorącego termo pokazu!
⭐ 14 marca 2022 godz. 11:00 – „Statek kosmiczny Ziemia”
Podróże kosmiczne są fascynujące, ale czy zdajecie sobie sprawę, że cały czas uczestniczymy w takiej podróży? Profesor Andrzej Strobel z Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach zabierze nas w niezwykłą podróż po Układzie Słonecznym i nie tylko! Zapraszamy na pokład statku kosmicznego Ziemia!
Koncepcja projektu: Agnieszka Górska-Pukownik, Magdalena Maszewska, Rafał Pukownik
Koordynacja projektu: Agnieszka Skibicka
Projekt powstał we współpracy z Fundacją Aleksandra Jabłońskiego i Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach.
Wydarzenia dedykowane dla dzieci i młodzieży 12+