Znajdź nas na:
Kalendarz

Święto Niepodległości w Hevelianum!

Miejsce:
Hevelianum
Adres:
Gradowa 6, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
10-11-2019 godz. 12:00-15:30
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Podniesienie flagi i hymn – a następnie moc atrakcji dla małych i dużych. Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w Hevelianum!

Zaśpiewacie pieśni patriotyczne, obejrzycie pokaz polskich mundurów, dowiecie się, jak chronić klimat Polski i przyjrzycie się wyjątkowym polskim aparatom fotograficznym podczas wernisażu ich wystawy.

Szczegółowy program obchodów Święta Niepodległości w Hevelianum:

Majdan  – start 12:00
Powitanie i część oficjalna.
Podniesienie flagi i odśpiewanie hymnu.
Salwa w wykonaniu Garnizonu Gdańsk.

Wozownia Artyleryjska, Sala Haxo – około 12:30 do 14:00
Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Cappellą Gedanensis i zespołami wokalnymi z Pałacu Młodzieży. Podczas tej części laureatom konkursu plastycznego Pałacu Młodzieży pt. “Kolory Niepodległości” zostaną wręczone nagrody. Całość uświetni pokaz polskich mundurów z dwudziestolecia międzywojennego i Kampanii Wrześniowej w wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych FORT.

Wozownia Artyleryjska, Sala Strakowskiego – 14:00
Wernisaż wystawy “Polskie Aparaty Fotograficzne”.
O tym, że Polska miała i ma dokonania w dziedzinie konstrukcji aparatów fotograficznych, przekonają się odwiedzający wystawę “Polskie Aparaty Fotograficzne”. Eksponaty pochodzą z kolekcji: fotoreportera Grzegorza Mehringa, Anny Bednarek i Rodziny Państwa Mazurów. Na wernisażu pojawią się goście specjalni m.in. Anna Bednarek, wnuczka Pawła Sobkowskiego właściciela fabryki “Kamera Polska” z Chodzieży i Mariusz Jedynak, autor Katalogu “Polskie Aparaty Fotograficzne 1953 – 1985”.

Koszary Schronowe, Sala Kolumba – 14:00
Nauka po polsku – Pokaz naukowy “Dbam o klimat”
10 listopada to także Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki. Tego dnia świętujemy ideę angażowania wszystkich ludzi w naukę i technologię, zachęcając do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach SPIN zapraszamy na wykład naukowy “Dbam o klimat”. Podczas energetycznego pokazu naukowego zmierzycie się z siłą wiatru, zajrzycie w głąb ziemi i dowiecie się, czy słońce i woda mogą nam dać energię. Przybywajcie do Hevelianum i dołączcie do drużyny Eko Bohaterów!