Znajdź nas na:
Kalendarz

Szansa by bliżej poznać szympansa

Miejsce:
Gdański Ogród Zoologiczny
Adres:
Karwieńska, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
14-07-2023 godz. 12:00-
Koszt wstępu:
Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu wstępu do ZOO wedle bieżącego cennika
ZOO Gdańsk zaprasza na wyjątkowe spotkanie z naszymi najbliższymi, żyjącymi kuzynami – szympansami! Będzie to okazja, by porozmawiać z opiekunami gdańskiej rodziny tych naczelnych, poznać wszystkich członków stada, łącznie z całą gromadką maluchów. Dowiecie się jakie zwyczaje i zasady panują w ich grupie, jak szympansy okazują emocje i czy oby na pewno tak samo jak my?
14 lipca przypada Światowy Dzień Szympansa, obchodzimy go w rocznicę pierwszej wyprawy badawczej brytyjskiej badaczki Jane Goodall na terenie Parku Narodowego Gombe w Tanzanii. Przyczyniła się tym samym do poznania procesów społecznego uczenia się, myślenia, działania oraz kultury wśród dzikich szympansów. To ona odkryła, że szympansy potrafią posługiwać się narzędziami.
Spotkanie z opiekunami szympansów odbędzie się 14 lipca o godz. 12:00, przy wybiegu zewnętrznym szympansów w ZOO Gdańsk. Dla najmłodszych czekać będzie stanowisko do malowania buziek, gdzie będzie można na jeden dzień upodobnić się do naszych kuzynów.
Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu wstępu do ZOO wedle bieżącego cennika dostępnego na https://zoo.gda.pl/wizyta-w-zoo/cennik-biletow/
Do ZOObaczenia!
Cookie Consent with Real Cookie Banner