Znajdź nas na:
Kalendarz

Tańce, hulanki, swawole – koncert familijny i warsztaty | stARTer

Miejsce:
Nadbałtyckie Centrum Kultury
Adres:
Korzenna 33/35, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
17-09-2022 godz. 11:00-/
Koszt wstępu:
Wstęp wolny na koncert; na warsztaty obowiązują bilety w cenie 10 zł
Ruch! To myśl przewodnia koncertu familijnego oraz warsztatów animacji zatytułowanych „Tańce, hulanki, swawole”. Czym jest ruch? Czemu przy konkretnych piosenkach się kołyszemy, a przy innych radośnie podskakujemy? Jakie mamy rodzaje tańców albo czy da się tańczyć, kiedy nikt nie śpiewa?
Bilety: wstęp wolny na koncert; na warsztaty obowiązują bilety; bilety w cenie 10 zł (dziecko + max. 2 opiekunów) do kupienia na https://tiny.pl/wghfb
Dla: dzieci 5-12 lat wraz z opiekunami;
Zuzanna Pobłocka, prowadząca wydarzenie „Tańce, hulanki, swawole”, postara się przekazać odpowiedzi nie tylko na te pytania, ale także na takie, które zrodzą się dzieciom i dorosłym, podczas słuchania koncertu lub w trakcie zabawy warsztatowej! Zabierze głos, pomiędzy dostosowanymi czasem trwania do potrzeb najmłodszych utworami, objaśniając tajniki otaczającego nas zewsząd świata dźwięków.
Gitara, fortepian, fagot, flet i wiolonczela zaprezentują swoje brzmienie w tanecznych utworach, dając z siebie wszystko, aby najmłodsi poznali je z jak najszerszej perspektywy. W obroty instrumenty wezmą uczniowie trójmiejskich szkół muzycznych II stopnia.
A po koncercie? Warsztaty tanecznej animacji, podczas których pojedyncze zdjęcia staną się ruchomym filmem, ilustrującym ruch w muzyce. Po wydarzeniu połączymy wszystkie filmy w jeden, tworząc prawdziwy teledysk. Ciekawi?
Mile widziane posiadanie telefonów komórkowych z funkcją aparatu. Nie jest to jednak warunek konieczny do uczestniczenia w wydarzeniu.