Znajdź nas na:
Kalendarz

Terapia to nie wstyd

Miejsce:
Katownia
Adres:
Targ Węglowy 26, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
10-09-2023 godz. 10:00-18:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom, który obchodzony jest 10 września, Fundacja „Terapia to NIE WSTYD” rusza już z IV edycją kampanii społecznej, której hasłem przewodnim w tym roku jest „Stop Samobójstwom! Życie ma sens”. W wybranych dniach września, bezpłatna pomoc psychologiczna będzie udzielana w Gdańsku, Starogardzie Gdańskim, Wejherowie, Lęborku i Człuchowie.

Odbywać się będą też wykłady i panele dyskusyjne w formie Konferencji Psychoedukacyjnej. W Gdańsku wydarzenie organizowane jest we współpracy z Urzędem Miasta pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.

We wrześniu z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom, dzięki współpracy z Pilotażem Centrów Zdrowia Psychicznego oraz zaprzyjaźnionymi gabinetami terapeutycznymi kampania prowadzona będzie w 20 miastach w Polsce. W Gdańsku poza skorzystaniem z darmowej pomocy psychologicznej będzie można wziąć udział także w panelach dyskusyjnych, dotyczących rozpoznania zachowań samobójczych oraz dostępna będzie strefa dla rodziców i dzieci zorganizowana ze specjalistami w zakresie budowania świadomego rodzicielstwa.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia w Gdańsku znajduje się pod linkiem www.terapiatoniewstyd.pl/kampania-2023

Dlaczego warto być z nami:

– całodniowa bezpłatna pomoc psychologiczna udzielana w namiotach lub Terapiobusie
– strefa dla rodziców i dzieci zorganizowana ze specjalistami w zakresie budowania świadomego rodzicielstwa
– wykład Ryszarda Jabłońskiego o zachowaniach samobójczych oraz o serwisie Życie warte jest rozmowy
– scena muzyczna- artyście na rzecz STOP Samobójstwom! Życie ma Sens

Po raz pierwszy wyjdą na ulicę również wolontariusze, którzy nie będą zbierać gotówki, a za pomocą e-puszki będą kwestować na pomoc psychologiczną dla potrzebujących. Puszki zostały ręcznie przygotowane i namalowane przez ludzi dobrej woli oraz opatrzone bezpiecznym QR kodem zrzutki.

Fundacja „Terapia to NIE WSTYD” zaznacza również, że w sytuacji kiedy jednak czujemy, że danej osobie pomoc potrzebna może być natychmiastowo, warto zaproponować jej kontakt z Kryzysowym Telefonem Zaufania (116 123). Powstał on z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, a znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub mogą mieć myśli samobójcze. Potrzebujący wsparcia psychologicznego mogą również otrzymać pomoc wirtualnej poradni Fundacji „Terapia to NIE WSTYD”. Aby z niej skorzystać, wystarczy jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie fundacji.

Miejsca i terminy akcji w woj. pomorskim:
Gdańsk:
10.09.2023 r., godz. 10:00-18:00, Zespół Przedbramia – Katownia i Wieża Więzienna, ul. Targ Węglowy 26
Starogard Gdański: 22.09.2023 r., godz. 10:00-16:00, Kociewskie Centrum Zdrowia, ul. Doktora Józefa Balewskiego 1
Wejherowo: 11.09.2023 r., godz. 10:00-16:00, plac przed wejściem do PZP, ul. Gdańska 51
Lębork: 11.09.2023 r., godz. 10:00-16:00, teren parku przy SPS ZOZ, ul. Węgrzynowicza 13
Człuchów: 08.09.2023 r., godz. 10:00-14:00, SPZOZ park przyszpitalny, ul. Szczecińska 31

Cookie Consent with Real Cookie Banner