Znajdź nas na:
Kalendarz

Terenówki przyrodnicze: Łowcy pogody

Miejsce:
Hevelianum. Dom Zdrojowy
Adres:
ul. Zdrojowa 2, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
10-06-2023 godz. 10:00-11:30
Koszt wstępu:
20/25 zł (ulgowy/normalny)

Czy „Psia pogoda” i „Pogoda pod psem” oznaczają to samo? Co to jest kanikuła? Dlaczego dym z ogniska leci zawsze w naszą stronę? Czy można zmniejszyć rachunki za prąd sadząc drzewo? I co ma z tym wszystkim wspólnego pogoda? Hevelianum zaprasza do Domu Zdrojowego w Brzeźnie na terenówki przyrodnicze pt. „Łowcy pogody”. Pierwszy spacer już 22 kwietnia o godz. 10:00.

22 kwietnia to święto naszej planety, znane jako Dzień Ziemi. Jego obchody mają przypominać, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Szczególnie w czasie postępującej zmiany klimatu, która wpływa na pogodę. I to właśnie w Dniu Ziemi ruszają pierwsze z cyklu terenówek przyrodniczych zatytułowane „Łowcy pogody”.

Uczestnicy zajęć terenowych z przyrodnikiem odwiedzą okolice nadmorskiego parku w Brzeźnie i sprawdzą, jaki wpływ na lokalną pogodę mają obiekty w ich otoczeniu. Podczas łowów pogodowych zostaną wykorzystane specjalnie urządzenia – mierniki temperatury, wiatru, wilgotności, zanieczyszczeń, a także promieniowania. Nie zabraknie ciekawostek o atmosferze i praktycznej wiedzy pozwalającej na prognozowanie nadchodzącej pogody.

Spacery ruszają o godz. 10:00 sprzed Domu Zdrojowego przy ul. Zdrojowej 2 w Gdańsku Brzeźnie w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca, od 22 kwietnia do 24 czerwca br. Mogą brać w nich udział dorośli i dzieci w wieku od 7 lat. Każdy spacer trwa ok. półtorej godziny. Warto ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych.

Cena: 25 zł (bilet normalny), 20 zł (ulgowy). Z Kartą Mieszkańca: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy). Zakup biletów online: bilety.hevelianum.pl.

Patronat: Trojmiasto.pl & gdansk.pl

Cookie Consent with Real Cookie Banner