Znajdź nas na:
Kalendarz

Trening uważności dla dzieci i młodzieży

Miejsce:
Centrum Psychoterapii
Adres:
Inżynierska 116, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
Piątek, 22-09-2023, 16.30
Piątek, 10-11-2023, 17.30
Koszt wstępu:
660 zł

Zapraszam na zajęcia mindfulness dla młodzieży zgodnie z założeniami programu .b – Mindfulness in Schools Project. Kursy odbywają się w kilkuosobowych grupach lub w ramach zajęć indywidualnych w Centrum Psychoterapii w Gdyni Orłowie. Możliwe jest również zorganizowanie kursów treningu uważności dla młodzieży w szkołach i innych placówkach oświatowych.

Jak trening uważności może pomóc nastolatkowi?
Skuteczność treningów koncentracji i uważności potwierdzona została naukowo. Pomagają one przede wszystkim nauczyć się rozpoznawania i zarządzania własnymi emocjami, dzięki czemu nastolatkowie mogą odnosić sukcesy na polu edukacji, ale również budowania głębokich i długotrwałych relacji z innymi ludźmi. Nieumiejętność radzenia sobie z emocjami może doprowadzić do tendencji depresyjnych i lękowych, a nawet przeradzać się w dolegliwości na tle psychosomatycznym, takie jak alergie czy bóle głowy.

Dzięki treningowi uważności, uczestnicy uczą się także samoświadomości oraz bycia uważnym zarówno na siebie, jak i inne osoby. Dzięki podniesieniu odporności na stres, który stał się nieuniknionym czynnikiem obecnym w życiu każdego nastolatka, zamiast wybuchać złością czy przyjmować strategię ucieczki, uczestnicy uczą się konstruktywnych reakcji na niespodziewane sytuacje, które zaburzają ich poczucie bezpieczeństwa i kontroli.

Trening uważności .b
Trening uważności .b jest skierowany do młodzieży w wieku 10/11-14 lat. Treści są dostosowane do możliwości poznawczych i potrzeb emocjonalnych uczestników kursu. Materiały dydaktyczne zawierają prezentacje, animacje, filmy i ćwiczenia przedstawione w sposób przemawiający do nastolatków. To niezwykle angażujący i ciekawy program edukacyjny.

Termin kursu
22.09 – 10.11.2023 g.16.30-17.30, piątki

Harmonogram spotkań
22.09|29.09|6.10|13.10|20.10|27.10|3.11|10.11|

Struktura treningu:
– 8 lekcji tematycznych raz w tygodniu (50 min.),
– codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające, wykonywane samodzielnie w domu.

W trakcie treningu młodzież uczy się, między innymi:
– skupiać uwagę na danej aktywności czy przedmiocie, przenosić uwagę i zauważać rozproszenie – to podstawa koncentracji,
– uspokajać umysł i ciało, to pokazuje naturalne skłonności do bycia spokojnym,
– obserwować, nazywać oraz rozumieć swoje emocje i procesy myślowe. Dawać im przestrzeń i akceptować, na tyle, aby – nie dać im się ponieść ani nie wypierać – to przynosi spokój i równowagę,
– być obecnym tu i teraz, nawet w obliczu nadchodzącego ekscytującego wydarzenia, przyjemnego i nieprzyjemnego – to
uczy pozostawiania w teraźniejszości,
– pewności siebie, dzięki świadomości stale pojawiających się osądów – to uczy dzieci, że nie są tym co myślą czy czują,
– rozwijać życzliwość wobec siebie i innych – to prowadzi do łagodności, ograniczenia przemocy i rozwoju akceptacji/tolerancji.

Koszt kursu: 660 zł

Zgłoszenie udziału dziecka w kursie odbywa się poprzez formularz rejestracyjny z tego linku https://forms.gle/iGUDWzEJLqHJpK7v7

Płatność
Aby zarezerwować miejsce na kursie, proszę dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 150 zł w momencie zgłaszania dziecka na kurs. Wpłaty proszę kierować na nr konta 46 1140 2004 0000 3702 8090 0910, mBank S.A. w tytule podać imię i nazwisko dziecka oraz termin kursu.

W przypadku braku minimalnej liczby uczestników (5 osób) zaliczka jest w całości zwracana. Ostatecznej opłaty za kurs proszę dokonać najpóźniej na 7 dni przed jego rozpoczęciem. W przypadku płatności ratalnych, poproszę o indywidualny kontakt.

PAKIET obejmuje:
– 8 sesji treningowych, 50 min. (raz w tygodniu),
– materiały pomocnicze do kursu – zeszyt ćwiczeń, nagrania itp.,
– książka dla rodziców i dzieci z nagraniami mp3 – „Daj przestrzeń i bądź blisko”, Eline Snel,
– dostęp do filmów kursowych i dodatkowych materiałów,
– indywidualna konsultacja z rodzicami i dzieckiem podczas trwania kursu,
– dyplom ukończenia kursu.

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko lepiej odnajdzie się na spotkaniach indywidualnych, możesz umówić się w odpowiadających dla Ciebie terminach.

Odbywają się także kursy w parach.

Po ukończeniu kursu istnieje możliwość kontynuowania spotkań w grupie lub indywidualnie, aby podtrzymać i rozwijać nabyte umiejętności.

Informacje: 605 569 020 lub kontakt@uwaznoscnacodzien.pl

Certyfikowanym trenerem kursu .b jest Magdalena Tybura.

Cookie Consent with Real Cookie Banner