Znajdź nas na:
Kalendarz

Tropem Wilczków – lęgi ptaków

Miejsce:
Leśna Baza Wilczek
Adres:
Bytowska 5, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
22-04-2023 godz. 11:00-14:00
Koszt wstępu:
60 zł od dziecka, w przypadku rodzeństwa przewidujemy zniżkę (100 zł - dwójka dzieci, 150 zł - trójka dzieci)
Z wielką radością zapraszamy na kolejne rodzinne leśne zajęcia Tropem Wilczków. 😃
Wiosna już mocno zagościła, dlatego tym razem przyjrzymy się lęgom ptaków.
Jeśli chcesz aby Twoje dziecko:
🐾 spędziło czas w lesie,
🐾 poznawało przyrodę poprzez doświadczenie,
🐾 ćwiczyło swoją motorykę na świeżym powietrzu,
🐾 rozwijało wszystkie zmysły,
🐾 odpoczęło od ekranów,
odwiedź nas w Leśnej Bazie Wilczek.
Tropem Wilczków to zajęcia dedykowane dzieciom w wieku 3-10 lat, które będą podążać trasami sprawdzonymi przez przedszkolaki z Leśnej Bazy Wilczek. Wspólnie z rodzicami udamy się na wyprawę do lasu, podczas której nie zabraknie:
🍁 zabawy,
🍁 wdrapywania na drzewa,
🍁 brudzenia się,
🍁 doświadczania przyrody,
🍁 wchodzenia w relacje z innymi dziećmi.
Tym razem kontynuujemy wiosenną tematykę i przyjrzymy się lęgom ptaków 🙂 Zobaczymy jak ptaki „malują” swoje jajka, spróbujemy wcielić się w ptasich architektów i zbudujemy gniazda, zwrócimy uwagę na to co lata nad naszymi głowami. Zajęcia potrwają 3 godziny. Po wspólnym kręgu udamy się na około półtoragodzinną wyprawę do lasu po czym wrócimy na teren bazy, aby wspólnie przygotować pączki z ogniska.
Prosimy aby dzieci były ubrane odpowiednio do warunków pogodowy, tak aby mogły się swobodnie bawić i brudzić. Na wyprawę do lasu przyda się drugie śniadanie i coś do picia, najlepiej gorącego. Podczas zajęć dzieci przebywają pod opieką rodziców/opiekunów. Jednemu dziecku może towarzyszyć maksymalnie jeden rodzic/opiekun!
Zajęcia poprowadzi Aleksandra Schicks – nauczycielka w Leśnej Bazie Wilczek.
Tak Ola mówi o sobie: „Od dziecka darzyłam naturę wielką troską. Czas spędzany na łące, nad wodą czy w lesie był w moim dzieciństwie codziennością. W trakcie studiów, liczne wyprawy z klubem przewodników turystycznych w dzikie miejsca, pogłębiały mój kontakt z naturą i pomagały zdobywać wiedzę i umiejętności survivalowe.
Teraz leśne wyprawy są nieodłącznym i niezbędnym elementem życia codziennego dla mnie i mojej rodziny. Z dwójką moich dzikich dzieci nieustannie odkrywamy świat przyrody. Fascynuje mnie również wpływ kontaktu dzieci z przyrodą na ich rozwój psychomotoryczny.
Obecnie pracuję również jako nauczyciel w Leśnej Bazie Wilczek, gdzie towarzyszę naszym Wilczkom w budowaniu mocnej więzi z przyrodą. Dodatkowo, wciąż poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności przekazywania jej dalej poprzez uczestnictwo w kursie Edukacji i Animacji Przyrodniczej.”
Koszt udziału to 60 zł od dziecka, w przypadku rodzeństwa przewidujemy zniżkę (100 zł – dwójka dzieci, 150 zł – trójka dzieci).
Dochód z wydarzenia przeznaczymy na nasz projekt przedszkolny.
📩 Zapisy przyjmujemy na maila: fundacja.wataha@gmail.com w tytule wpisując „Tropem Wilczków, imię i nazwisko dziecka”. W mailu prosimy podać imiona i wiek dzieci oraz telefon kontaktowy.
📩 Po otrzymaniu maila z potwierdzeniem prosimy o dokonanie przelewu na konto nr: 20 1750 0012 0000 0000 4087 9714 (Fundacja Edukacji Naturalnej „Wataha”, ul. Elewów 3/6, 80-298 Gdańsk) tytułem: „Tropem Wilczków_imię i nazwisko dziecka”.
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner