Znajdź nas na:
Kalendarz

Tropem Wilczków – zimowanie ptaków

Miejsce:
Leśna Baza Wilczek
Adres:
Bytowska 5, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
14-01-2023 godz. 10:00-13:00
Koszt wstępu:
60 zł od dziecka, w przypadku rodzeństwa przewidujemy zniżkę (100 zł - dwójka dzieci, 150 zł - trójka dzieci)
Z wielką przyjemnością wznawiamy rodzinne leśne zajęcia Tropem Wilczków. 😃
Jeśli chcesz aby Twoje dziecko:
🐾 spędziło czas w lesie,
🐾 poznawało przyrodę poprzez doświadczenie,
🐾 ćwiczyło swoją motorykę na świeżym powietrzu,
🐾 rozwijało wszystkie zmysły,
🐾 odpoczęło od ekranów,
odwiedź nas w Leśnej Bazie Wilczek.
Tropem Wilczków to zajęcia dedykowane dzieciom w wieku 3-10 lat, które będą podążać trasami sprawdzonymi przez przedszkolaki z Leśnej Bazy Wilczek. Wspólnie z rodzicami udamy się na wyprawę do lasu, podczas której nie zabraknie:
🍁 zabawy,
🍁 wdrapywania na drzewa,
🍁 brudzenia się,
🍁 doświadczania przyrody,
🍁 wchodzenia w relacje z innymi dziećmi.
Tym razem zajmiemy się tematyką zimowania ptaków 🙂 Zajęcia potrwają 3 godziny. Po wspólnym kręgu udamy się na około półtoragodzinną wyprawę do lasu po czym wrócimy na teren bazy, aby wspólnie przygotować smakołyki dla ptaków. Poobserwujemy również ptaki przy karmniku przez lunetę.
Prosimy aby dzieci były ubrane odpowiednio do warunków pogodowy, tak aby mogły się swobodnie bawić i brudzić. Na wyprawę do lasu przyda się drugie śniadanie i coś do picia, najlepiej gorącego. Podczas zajęć dzieci przebywają pod opieką rodziców/opiekunów. Jednemu dziecku może towarzyszyć maksymalnie jeden rodzic/opiekun!
Zajęcia poprowadzi Aleksandra Schicks – nauczycielka w Leśnej Bazie Wilczek.
Tak Ola mówi o sobie: „Od dziecka darzyłam naturę wielką troską. Czas spędzany na łące, nad wodą czy w lesie był w moim dzieciństwie codziennością. W trakcie studiów, liczne wyprawy z klubem przewodników turystycznych w dzikie miejsca, pogłębiały mój kontakt z naturą i pomagały zdobywać wiedzę i umiejętności survivalowe.
Teraz leśne wyprawy są nieodłącznym i niezbędnym elementem życia codziennego dla mnie i mojej rodziny. Z dwójką moich dzikich dzieci nieustannie odkrywamy świat przyrody. Fascynuje mnie również wpływ kontaktu dzieci z przyrodą na ich rozwój psychomotoryczny.
Obecnie pracuję również jako nauczyciel w Leśnej Bazie Wilczek, gdzie towarzyszę naszym Wilczkom w budowaniu mocnej więzi z przyrodą. Dodatkowo, wciąż poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności przekazywania jej dalej poprzez uczestnictwo w kursie Edukacji i Animacji Przyrodniczej.”
Koszt udziału to 60 zł od dziecka, w przypadku rodzeństwa przewidujemy zniżkę (100 zł – dwójka dzieci, 150 zł – trójka dzieci).
Dochód z wydarzenia przeznaczymy nasz projekt przedszkolny.
📩 Zapisy przyjmujemy na maila: fundacja.wataha@gmail.com w tytule wpisując „Tropem Wilczków, imię i nazwisko dziecka”. W mailu prosimy podać imiona i wiek dzieci oraz telefon kontaktowy.
📩 Po otrzymaniu maila z potwierdzeniem prosimy o dokonanie przelewu na konto nr: 20 1750 0012 0000 0000 4087 9714 (Fundacja Edukacji Naturalnej „Wataha”, ul. Elewów 3/6, 80-298 Gdańsk) tytułem: „Tropem Wilczków_imię i nazwisko dziecka”.
Cookie Consent with Real Cookie Banner